Tarło ramirezek...

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Tarło ramirezek...

Postautor: atusia » 10 września 04, 12:05

Chyba bardziej szczęśliwa już być nie mogę (tarło za tarłem):wink:
Kotnik zajęty przez samiczkę kakadu z maluszkami...W ogólnym (80l) kolejne tarło drugiej samiczki kakadu..(ale nie będę odławiała...brak zbiorniczków :? )
Kolejna niespodzianka to tarło ramirezek w kolejnym moim akwarium (54l) Parka jest u mnie od trzech tygodni :) Tarło nastąpiło wczoraj wieczorem...ramirezki od kilku dni sumiennie czyściły korzeń, który umieszczony jest na samym środku akwarium. Samiczka złożyła ikrę w zagłębienu korzonka :) samiec zaraz czyścił ikrę i wachlował :) ...jestem szczęśliwa, bo całe tarło widziałam "jak na dłoni"...tarło nagrałam na kamerze (chyba już świruję na punkcie rybek :wink: )
W akwarium, gdzie mieszkają ramirezki są jeszcze inne rybki: 4xprętnik wargacz, 3 kiryski pstre oraz (4 gupiki -które były jako startery w akwarium)
Mam pytanie czy w akwarium z taką obsadą ramcie spokojnie odchowają narybek??? Nie mam więcej zbiorniczków, wszystkie już są zajęte i mam problem, gdzie odłowić współmieszkańców.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarło ramirezek...

Postautor: kuba!!! » 10 września 04, 14:32

No to gratuluje zostalaś ciocią , ale nie wiem czy male ramirezy nie zostaną zjedzone przez inne ryby w akwarium. musisz być twarda i nie zalamuj sie :wink: i niech moc będzie z wami.

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Tarło ramirezek...

Postautor: Cichy_24 » 10 września 04, 14:33

Trudno przewidzieć, zawsze możesz rybki przerzucić do 80-tki i stracisz tylko potomstwo jednej z pielęgniczek kakadu.

P.S. gratuluję

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Tarło ramirezek...

Postautor: atusia » 10 września 04, 15:49

Dzięki. dzięki :P
Cichy_24 boję się, że jak przerzucę rybcie z akwa54l do 80l to będzie przerybienie...sama niewiem co robić...bardzo chciałabym odchować narybek ramirezki...ale chyba za dużo na raz bym chciała. W warunkach domowych kiedy nagle większość rybek ma tarło jest trudno to wszystko pogodzić... :|

[ Dodano: 2004-09-12, 13:47 ]
Hm...więc tak: ramirezki ciągle na zmianę wachlują ikrę, jest jej troszkę mniej niż w dniu składania ...jednak ikra przybiera kolor biały...chyba pleśnieje :( Wygląda na to, że nic z tego nie będzie....
Co może być przyczyną pleśnienia ikry?...
W drugim akwarium tego problemu nie ma, tam ikra kakadu jest w nienaruszonym stanie...ma lekko różowy kolor.

[ Dodano: 2004-09-12, 13:53 ]
Dzisiaj mija kolejny dzień od złożenia ikry przez ramirezki. Większość ziarenek ikry jest biała jak śnieg, około 30 ziarenek jest inna tzn wyglądają jak larwy. Widać już oczka i taki mini ogonek...takie drobne przecinki...cały czas się ruszają, podskakują coś jak galareta :) Mam nadzieję, że coś się uchowa :) Pozostali mieszkańcy akwarium są skutecznie przeganiani przez ramirezki :wink:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Tarło ramirezek...

Postautor: Cichy_24 » 13 września 04, 08:15

Atusia jeżeli masz kawałek szyby to spróbuj przedzieli akwarium. Ja tak robiłem przy glonojadach.
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Tarło ramirezek...

Postautor: atusia » 13 września 04, 17:10

Niestety...ale dzisiaj rano nie było już ani ikry, ani larw :( Podejrzewam, że kiryski miały ucztę :? Poczekam na kolejne tarło ramirezek...może wtedy się uda...
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości