Agresywna kosiarka

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: kuba!!! » 9 września 04, 07:30

Cześć! ja mam ok.10 kosiarek(po kilka w karzdym akwa.). Są to łagodne ryby, które lubią towarzystwo. gdy są młode to szamają glony aż miło. gdy podrosną troche to całymi dniami ganiają się po akwarium (jeśli mają miejsce do pływania), a w przerwach jedzą glony. Po osiągnięciu 10cm ryby nie są już zainteresowane jedzeniem glonów i raczej rzadko je widać w akwarium.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Elmo » 9 września 04, 08:09

Witam :)

Ja posiadma w swoim akwarium zarówno "prawdziwe" jak i "fałszywe" kosiarki i co stwierdzę ??? gdy były młodziutkie jedne i drógie, to w zachowaniu nie widziałam żadnej róznicy teraz kdy sie zrobiły "krowiaste" raz że prawdziwe kosiarki leją juz na glony czego nie moge powiedzieć o "fałszywych" , dwa że bez problemu je można rozrónić (mają po ok 10 cm ) . Także na zachowanie ryb tak jak u wielu innych gatunków ma wpływ wiele czynników takich jak :

- współmieszkańcy akwarium
- Ilość kryjówek
- wielkość akwarium

A co do wciasaknia kitu , to ja tez dałem sie nabrać , ale zauwazyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz , a mianowicie że sprzedawcy potrafią wciskać kit bardzo często niedoświadczonym akwarystom np :

Przychodzi mlody czlowiek po kosiarke ?? akurat nie ma ?? no to co sprzedawca potrafi sprzedac mu otoska jak kosiarke lub odwrotnie ....

Raz mnie nawet wywalili ze sklepu gdy im powiedzialem że to co pływa w akwarium z kartką Kiryśnik czarnoplamy (Hoplosternum Thoracatum ) to nie kirysnik tylko Dianema długowąsa (Dianema longibarbis) , no ale nie dali sie przekonac oni więdzą lepiej ..... 8)

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Agresywna kosiarka

Postautor: Asssieńka » 9 września 04, 11:38

Wiec właśnie ja myśle ze kosiarki tak jak i te glonojady syjamskie mają podobne zachowanie. Jak małe to są łagodne a z czasem robią sie agresywne.
Niestety pozbede sie dzisiaj kosiarki :( bo zrobiła sie już okropna naprawde :zly:
Kurcze nie myslałam ze bede musiała to zrobić :( :( :(
Kwasna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 86 gości