Woda

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Woda

Postautor: majka_kicia » 22 maja 04, 15:41

Co ile trzeba wymieniać wode w akwariach?? :?:

[ Dodano: 2004-05-22, 15:49 ]
Prosze pomóżcie mi. Będe wdzięczna. Czy wogóle ktoś wie ??
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Woda

Postautor: Aigel » 22 maja 04, 15:52

standartowo co tydzien 15-20%
w wieszych akwariach z dobra filtracja mozna co dwa tygodnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Woda

Postautor: Swamp » 22 maja 04, 15:55

W zalerznosci od litrazu baniaczka i gatunku rybek :wink:

Niektóre rybki lubi odstalą wode i potrzebne jst to by wywolac u nich tarło ,inne skoleji potrzebuja praktycznie ciąglej podmiany wody..

Ale ja przyjmuje ze w zbiorniku 100 l z mieszana obsada rybek powinno sie wieniac 25 litrów co 2 tygodnie - taka proporcje stosuje od zarania dziejów .

W zbiorniku 40 litrowym powinno sie tak z 8 litrów co tydzien.

Naturalnie im mnijeszy zbiornik tym czestsze podmiany wody.Ogolnie sie przyjelo ze lepiej podmieniac czesciej i mniej niż zadziej i wiecej.

Trzeba tak podminic by rybki sie za bardzo nie pokapowaly ;P Ja podmieniam wode ,gdy podaje im wieksza porcje pokarmu,wtedy są zajęte łapaniem dafniątek :P

Ps:
Dobrym wskaznikiem sa glony - Zauwarzylem ze odpowiednie podmiany wopdy redukuja ich zawartosci - ale to tesz zalezy jakie roslinki sie ma w akwa.
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda

Postautor: majka_kicia » 22 maja 04, 15:55

dzięki jestem wdzięczna, a Twojw akwa ile ma litrów??
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Aspergillus
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 04, 08:14
Lokalizacja: Długosiodło

woda w moim byłym akwarium....

Postautor: Aspergillus » 22 maja 04, 16:04

W moim dawnym akwarium 80 l wodę zmieniałem wodę co tydzień w ilości około 5-8 litrów. Woda wtedy była czysta i rybki czuły sie w niej dobrze. Niestety bpodczas mojej nieobecności z powodu tygodniowych rekolekcji szyby akwarium porosły dziwne unatne twory-według mnie mogły to być glony nitkowate lub, co gorsza, sinice. Zastosowałem wtedy roztwór silnego dezynfektanta-glukonianu miedziowego, po uprzedniejszym wyjęciu wszystkliego z akwarium. :zly: UWAGA!: :zly: Glukonian miedzi jest niebezpieszczny- :zly: żracy :zly: - więc trzeba załozyć rękawice. stosuje się go tak że jego roztworem przeciera się sciany, piasek i urzadzenia po czym przemywa dużą ilością bierzacej wody.
Pokój przychodzi wtedy, gdy nie muszę postawić na swoim.

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda

Postautor: majka_kicia » 22 maja 04, 16:12

super , juz wiem jak wymieniać wode. Moje rybki narazie się dobrze czuja a wymieniałam co trzy tygodnie po 25 litrów. I się czuja dobrze. Mi ostatnio na szybie osiadaja sie glony, ochydny widok. A więc codziennie mam prace, czyszczenie. Na szczęście ja nie urzywam tych wszystkich do czyszczenia bo są one niestety niebezpieczne..
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Woda

Postautor: Swamp » 22 maja 04, 16:35

i mas zracje ogolnie stosoanie chemi np do usuwania glonów czesto ma odwrotny skutek niz chcemy.Glony zwalcza sie odpowiednimi parametrami wody,glonozercami(ampularie,kosiarki,otoski) i roslinami wyzszymi(rosliny w odpowiedniej ilosci zabieraj pokarm glonom i wydzileja substancje hamujace wzrost glonów).

W skrócie mowiąc nalezy osiągnąc stabilnosc w akwa,a stosowanie chemi do zabijania glonów IMHO pogorszy tylko sprawe na dluzsza mete.

Lepiej przemeczyc sie pare tygodni ze sciereczka i wyrównać warunki w akwa :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda

Postautor: majka_kicia » 22 maja 04, 17:18

Ciesze się że mamy takie same zdania !! Niestety ja juz miałam kłopot, moje rybki pozdychały od jakiegoś preparatu i było mi smutno........ :cry:
Dzięki za wszystkie rady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości