Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Akara
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 07, 20:10

Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: Akara » 10 lutego 07, 20:17

Witam WAASS:)

Kupiłem wczoraj wsaniała wielką skałe około 60cm długosci i z 15cm wysokosci recznie rzezione kolumny z piaskowca zołtego,piaskowiec jes dobrze zbity kupiłem go w sklepie akwa.

Mam dwa pytanka:
1-Czy mam cos zrobic i jakos zadbac o niego przed umieszczeniem go w akwarium??
2-Czy nie bedzie zle wpływał na moje ryby :cry: -posiadam Akary Pomaroańczowopłetwe 2-pary mam zbiornik 200L

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: Wirginia » 10 lutego 07, 21:19

Nie sądzę, żebyś miał jakieś problemy; piaskowce nie zmieniają parametrów wody w akwa. Skałkę wystarczy tylko dobrze opłukać, ewentualnie delikatnie wyszorować szczotką :wink:

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: A-kara » 10 lutego 07, 21:22

:evil: mój nick! oddawaj <szarpie> :lol: żartuję oczywiscie :wink:

A teraz na poważnie to : to jest bardzo duża i cięzka skała, wiec należy odpowiednio zapezbieczyć dno przed pęknieciem. Masz może styropian pod podłożem? Jeśli nie, to dobrze byłoby umieścic go pod podłożem (przy tej operacji będziesz musiał wyjąć całe, lub większosć podłoża), ja bym na Twoim miejscu pod miejsca najbardziej narażone na naciska dała jeszcze dodatkowe kawałki styropianu. To bardzo duże obciązenie dla dna akwa. Przed umieszczeniem go w akwarium , dokładnie go wymyj, najlepiej oblej wrzątkiem. Przyznam się szczerze, że na skałach to się nie znam ale piaskowiec chyba nic nie robi z parametrami wody (tak mi sie wydaje). I uważaj przy wkładaniu, bardzo łatwo o obicie którejś z szyb przy tak cięzkiej skale. Btw nie leją ci sie te akary?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Akara
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 07, 20:10

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: Akara » 10 lutego 07, 21:45

Przepraszam za nick uczyniłem do bez złych zamiarów:)

Dziekuje za odp.własnie moczę piaskowca zgodnie ze wskazówkami w goracej wodzie przez noc niech sie wymoczy:)rano go wymyje i zaczne operacje"Piaskowiec".Tak masz racje skała jest potezna i tylko 50zł (po znajomosci):) dałem ale jes przesliczna:)) A Akary moje hmmm trafiłas w 10 bo mam je od roku juz kilkanascie razy składały mi ikre,a przed wczoraj samce sie potłukły,byłem w tym czasie w pracy,a po powrocie zuwazyłem ze szczepiły sie pyskami i walczą,pozniej zauwazyłem ze poszarpały sobie pyski,ale widac wyraznie ze sie rany goją,ale to normalne u Akar takie walki:)specjalnie kupiłem dwa samce i dwie samice zeby kazdy znalazł cos dla siebie:)a tu masz babo placek..jeden samiec chce miec dwie dla siebie erotoman z niego no..:):)

Awatar użytkownika
Allex
Ryba
Ryba
Posty: 308
Rejestracja: 17 lipca 05, 20:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: Allex » 11 lutego 07, 00:52

Piaskowiec może podwyższyć TwW i pH jeżeli zawiera węglany. Przed włożeniem polej go odrobiną octu i sprawdź czy zachodzi reakcja. Jeżeli tak, to będzie zmieniał parametry. Piaskowce wcale nie są tak bezpieczne jak się powszechnie uważa.

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: kasiaole » 11 lutego 07, 19:43

mam piaskowca w akwarium juz 4lata i nic się nie dzieje,ryby i rosliny mają się dobrze; skałka sciemniala;ale bardzo lubia się tam chować krewetki i niekóre rybki
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Kleo
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 27 stycznia 07, 12:56
Lokalizacja: Mełgiew

Re: Wspaniale rzeźbione koloumny z piaskowca zółtego:)

Postautor: Kleo » 12 lutego 07, 14:22

Ja tam uważam, że piaskowce są ładne (widziałam nieraz, ale nie mam). A co do tego samca akary to rzeczywiście jakiś erotoman. Mój samiec molinezji (oddaje go) gonił za różnymi samicami (gupiczkami i samicami molinezji). U samców bywa taka chęć do posiadania wiekszej liczby samic w celu większej liczby potomstwa albo cuś. Nie wiem co mnie napadło z tym wykładem :mrgreen: . Pozdro.
Jestem Kasia, mam 11 lat. Interesuję się różnymi rzeczami, a najbardziej rybkami, chartami i piłką nożną.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości