krewetki i żabki w akwarium

cecot
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 9 sierpnia 04, 08:51
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

krewetki i żabki w akwarium

Postautor: cecot » 9 sierpnia 04, 08:55

Witam.Jestem tutaj po raz pierwszy i z pewna taką niesmiałością chciałem zapytać co Wam wiadomo n/t hodowani w akawariach krewetek i żabek(razem z rybami).Ja posiadam zbiornik dość duży(170l),rybek w nim blisko 40(skalary,ramirezki,brzanki rekinie,gupiki,mieczyki,zmienniaki,kirysy,glonojady) i mam ochotę na cos jeszcze.Będę wdzięczny za info.Pzdr

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: krewetki i żabki w akwarium

Postautor: Veronika » 9 sierpnia 04, 11:13

co do krewetek z własnego doswiadczenia sie nie wypowiem, bo własnie mam zamiar je sobie kupic, ale wczesniej oich nie miałam. Co do żabek...Chodzi Ci chyba o karlika szponiastego:
1) Przykryj szczelnie akwarium (moja zgineła, po 2 miesiącach znalazłam ją "uschniętą" za łóżkiem... )
2) Zbiornik nie musi być duzy, fajnie jest jak jest miękkie dno, ale na żwirku sobie też radzi
3) temperatura nie gra większej roli, ja tzrymałam w ok. 23 stopniach ale mysle ze spokojnie zniesie do 26-27
4) karm żywym lub mrożonym pokarmem, suchy wypluwa, dobrze ją nauczyć zeby brała pokarm z patyczka, wtedy ryby jej nie będą "okradać"
5)Nie bardzo sie lubi ze zbrojnikami tzn. jezeli one są duze to mogą ją atakować i ranić
5) odczyn wody nie ma znaczenia
6)powinna mieć troche roślim pływających albo wysokich, zeby mogła sobie na nich w nocy "dryfować" i oddychać , jest to konieczne jeżeli masz akwarium powyżej 30-40 cm. wys, a napewno masz, jzezli hodujesz skalary...
Jest to łatwe w hodowli zwierzątko i miło na nie popatrzeć, ciekawy sposób jedzenia ma - nie ma języka i trzyma sobie robala w łapkach :) Postaraj sie kupić kilka, podobno sie wtedy lepiej czują, ale nie wiem czy nie zostaną zjedzone przez wyrośnięte skalary - one dorastają tylko do ok. 4 cm...
<<<Van Halen>>>

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: krewetki i żabki w akwarium

Postautor: Borch3kawki » 9 sierpnia 04, 14:40

Moje zbrojniki w takim razie sa chyba za leniwe, bo zabek nie atakuja :). Zabki natomiast wcinaja suchy pokarm az milo. Zywego teraz nie ma, bo wlasciciel sklepu do ktorego chodze twierdzi ze za goraco. Mrozona szklarke tez rzadko daje, bo mi sie jej nie chce wylawiac, plywa po wierzchu a ja mam tylko zbrojniki i pandy czyli nic co by mi z powierzchni zjadalo pokarm.
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości