korzeń

Tanatos
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:37
Lokalizacja: Zyrardow

korzeń

Postautor: Tanatos » 8 sierpnia 04, 15:18

czy to prawda że prawdziwy korzeń poprawia jakość i wody i ją stabilizuje??

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: korzeń

Postautor: Locter » 8 sierpnia 04, 15:32

Prawdziwy korzeń (czyli korzeń pochodzący z torfowisk) rzeczywiście zmienia parametry wody. Lecz nie jest to zmiana korzystna dla wszystkich gatunków ryb. Korzeń taki zmiękcza wodę i uwalnia do niej związki humusowe, które są korzystne dla większośći gatunków zamieszkujących strefę południowo-amerykańską, czyli cały obszar Amazonki i tzw."czarne wody". Czyli większość pielęgnic, kąsaczowate, sumiki, a także zbrojnikowate. Takie ryby na pewno sie ucieszą z korzenia w akwarium. Natomiast jeśli masz zamiar hodowac ryby, z któregoś z wielkich jezior afrykańskich, to obecność takiego korzenia w akwarium doprowadziłoby do śmierci tych ryb. Dzieje się tak dlatego, ze ph wody w tych jeziorach ma wyraźnie alkaliczny odczyn ( ph 8-9), a korzeń by ja zmiękczał. Tak więc widzisz, że nie dla wszytskich ryb taki korzeń działa korzystnie.

Tanatos
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:37
Lokalizacja: Zyrardow

Re: korzeń

Postautor: Tanatos » 8 sierpnia 04, 16:32

mam welonke, dania, kiryski i niedlugo bedzie tez zbrojnik wiec to chyba dla nich dobrze.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: korzeń

Postautor: Locter » 10 sierpnia 04, 01:30

Z pewnością tym rybom nie zaszkodzi obecność korzenia w akwarium. I małe sprostowanie : nie mówi się "mam dania", tylko "mam danio". Nazwa tego gatunku się nie odmienia i w każdym przypadku powiemy "danio" a nie inaczej.
Pozdrawiam. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości