jaki pokarm dla welonki??

Tanatos
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:37
Lokalizacja: Zyrardow

jaki pokarm dla welonki??

Postautor: Tanatos » 4 sierpnia 04, 20:35

tak jak w temacie. aktualnie podaje jej platki firmy SERA. ale ostatnio zauwazylem ze po jedzeniu rybka przez pare godzin ma problemy z pecherzem plawnym tzn. jest jakby nadmuchana powietrzem i wypycha ja do gory. probowalem ja tez karmic salata ale nie wiem jak dlugo mozna jej ja podawac??

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: jaki pokarm dla welonki??

Postautor: Hawk » 6 sierpnia 04, 20:56

A wiec, to co mi przychodzi na mysl:
Moze przekarmiasz ryby, platki firmy SERA sa zdrowe i bardzo dobre dla naszych ryb. Wszelka zielenina typu salata tylko pomoga naszym rybom poniewaz jest zdrowa no chyba ze dostarczona z bardzo zanieczyszczonych upraw ;)
Ile Twoje ryby jedza pokarm? Powinny jesc max 2 minuty. Moze po prostu sa przekarmione i tyle, pamietaj, ryba nie jest czlowiekiem i nie przestanie jesc bo juz nie chce, ona bedzie dalej jadla ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Tanatos
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:37
Lokalizacja: Zyrardow

Re: jaki pokarm dla welonki??

Postautor: Tanatos » 6 sierpnia 04, 22:32

mysle ze nie przekamiam rybek. zjadaja w ciagu paru minut. ale skoro tak mowisz to ogrranicze im przez jakis czas jedzonko. thnz za odpowiedz

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: jaki pokarm dla welonki??

Postautor: Locter » 7 sierpnia 04, 02:26

Z moich doświadczeń wynika, ze welony to typowi mięsożercy. To nie są pyszczaki, ze muszą jeść zieleninę. To są ryby bardzo wytrzymałe i długowieczne i warto dawać im przeróżne mięso ( nawet dżdżownice). Na takiej diecie moje ryby rosły i czuły się swietnie. Zacznij karmic je pokarmem mięsnym, bo jeśli dajesz im jakis płatki, to tak jak byś tygrysowi dał siano do jedzenia :wink: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości