slimaki i dżdżownice

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

slimaki i dżdżownice

Postautor: Veronika » 3 sierpnia 04, 20:04

czy mozna karmic ryby ślimakami lądowymi, czy to moze im zaszkodzić?? i jeszcze jedno (ja tak na przyszłość :mrgreen: ) czy mozna sobie zamrozić dzdzownic troche na zime ?? :P
<<<Van Halen>>>

Saddamek
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 04, 12:25

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Saddamek » 3 sierpnia 04, 20:45

hmmmmm czy mówisz o karmieniu ryb tropikalnych Winniczkami :?: :?

Borch3kawki
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lipca 04, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Borch3kawki » 4 sierpnia 04, 04:51

Zawsze mozesz poeksperymentowac, toc to tez miesko :).
Osobiscie wolalbym skorzystac z gotowych przepisow
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Veronika » 4 sierpnia 04, 10:22

no nie próbowałam karmis winniczkami, ale w tym roku jest ich wyjątkowo duzo i ludzie sypią rózne srodki chemiczne zeby je wymordować, moze dla tego lepiej nie próbować...
a co z tymi mrożonymi dżdżownicami?? :P
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: atusia » 4 sierpnia 04, 14:25

He he "mrożone dżdżownice"chyba mogą być :wink: Uważaj tylko jak będziesz wyciągała coś z zamrażalnika, bo może się okazać, że gotujesz domownikom zupkę z wkładką :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Veronika » 4 sierpnia 04, 19:51

chmmm, to by mogło być smaczne :D
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Locter » 7 sierpnia 04, 03:25

Takie pokarmy jak ślimaki winniczki czy dżdżownice są już od dawna stosowane jako pokarm niektórych ryb akwariowych. Powtarzam jednak "niektórych ryb". Siekane ślimaki to doskonały pokarm dla większych pielęgnic południowo-amerykanskich, oraz piranii Nettera. Poza tym chętnie je jedzą również welony, czy karasie złote. Z dżdżownicami jest troche gorzej, bo pomimo iż sa bardzo bogate w białko, to jednak często nie nadaja się do jedzenia z powodu zanieczyszczenia gleby, w miejscu z którego pochodzą. Możesz je podawac jedynie wtedy, gdy masz pewność, ze gleba jest bez zanieczyszczeń ( polecam założyć własną hodowle np. w skrzynce na balkonie, czy w ogrodzie ). Zdecydowanie odradzam natomiast mrożenie owych pokarmów na zimę, bo może to doprowadzić do niemiłych sytuacji w domu, czy zbiorniku, a tego chyba nie chcesz. Lepszym pomysłem jest kupowanie mrożonej ochotki, która nie jest droga. Jeszcze jedno: w żadnym wypadku nie karm takimi rzeczami pyszczaków, bo pomimo iż są to pielęgnice to należa do wogole innej grupy, i taka dieta mogłaby je nawet zabić.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: Veronika » 7 sierpnia 04, 13:03

dzdzownice mam z własnego ogrodu, gdzie zyją sobie na grządkach i w kompoście, mam 100% pewnosć ze nie mogą rybom zaszkodzić, a co do tych mrozonek to oczywiście kupuje mrozone ochotki itp. a z tymi mrożonymi dzdzownicami sie tak tylko zastanawiałam , bo zwykle zanim podam moim rybkom dżdżownice to je wkładam na 10-15 min. do zamrażarki, bo nie moge ich pokroić jak są zywe :) pomysł ze slimakami porzuciłam, bo coś czytałam ze te slimaki są jakieś dziwne a ich mięso niedobre, więc mało zwierząt je zjada i dlatego jest ich tak duzo (nie wiem czy to prawda... :niewiem: )
<<<Van Halen>>>

szkamil
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 23 lipca 04, 19:34
Lokalizacja: Łańcut

Re: slimaki i dżdżownice

Postautor: szkamil » 7 sierpnia 04, 13:11

ja tez daje dzdzowniczki z wlasnego ogroduu :) ale ochotki tez kupuje
:P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości