zmiana

izania@op.pl

zmiana

Postautor: izania@op.pl » 3 sierpnia 04, 17:34

W moim 26l akwarium pływają 3 neony inesa, dwie samiczki gupika i pięć samców jedna molinezja ostrousta i dwa młode samce glonojada. Posiadam następujące gatunki roślin : trawę japońską, wgłębkę wodną, jakiś gatunek paprotki i nurzańca ozdobnego. chciałabym jednak zmienić coś w wyglądzie tego zbiornika. ( mniej więcej za rok, będę miała większy). Posiadam filtr i grzałkę firmy AquaEl typu fan mini.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiana

Postautor: Elmo » 3 sierpnia 04, 18:27

Hej :)

Hmm ale napisz coś więcej , co byś chciała zmienić obsadę ?? czy może jakis konkretny biotop . co prawda to tylko 26 l ale da się to użądzić tak ze będzie sie pięknie prezentowało.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: zmiana

Postautor: suncho » 3 sierpnia 04, 18:29

A co tu zmieniac z akwa 26l i tak duzo nie nawojujesz.Poczekaj na ten wiekszy zbiornik i wtedy ci napewno pomozemy :mrgreen:

izania@op.pl

Re: zmiana

Postautor: izania@op.pl » 3 sierpnia 04, 20:27

chciałabym zmienić coś w rybkach i jakieś niwe roślinki.

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: zmiana

Postautor: Tokio » 4 sierpnia 04, 07:31

Czesc Mam podobnej wilekosci Akwarium , umnie wyglada to tak: spory korzen na srodku i moczarki rosnace wokół niego , mam jeszcze ładna nieduza żabienice troche wgłebki wodnej i wyglada to naprawde fajnie . Pozdrawiam
30 L

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zmiana

Postautor: Veronika » 6 sierpnia 04, 21:03

ja bym ci radziła wyrzucić z tego akwa 1 glonojada i neony, i dodać jeszcze 2 molinezje, bo to rybka stadna, albo zostawić neony a oddać tylko ta molinezje do sklepu. a co to jest nurzaniec ozdobny?? nie chcodziło ci przypadkiem o nurzaniec śrubow(Valisneria spiralis)?? ja ci radze dokupic jeszcze troche nurzanców, bo jak jest ich duzo to sie ładnie prezentują, mozesz dodać jakieś zwartki( cryptocoryne) - ładne i niewymagające :) korzeń tez mozesz włozyć, powinno być ładnie, a z przodu posadzić np. cryptocoryne nevilli, ehindorus tenellus (żabienica delikatna) albo hydrocotyle vulgaris... to powinno wystarczyć :)

[ Dodano: 2004-08-06, 21:05 ]
a jezeli kupisz ten korzeń mozesz posadzić na nim troche mchu jawajskiego albo wgłębki - jak sie rozrosnie bedzie ładnie wyglądało :)
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: zmiana

Postautor: Locter » 7 sierpnia 04, 03:09

A ja bym ci z kolei radził sprzedać komuś te biedne molinezje i neony bo tylko się tam męczą. Molinezje w takich małych zbiornikach czują się fatalnie. Takie ryby potrzebują akwariów minimum 50l, a lepiej większe. To samo neony, są to ryby niewielkie, ale wymagające i należy je hodować w większych zbiornikach, w stadach min. 10 sztuk. W akwarium o pojemności 26l jedynymi rybami, które będą czuły się komfortowo są gupiki i mniejsze gatunki szczupieńczyków, które nie potrzebują dużych akwariów. Od biedy można hodować jeszcze ze dwa glonojady, bo im jest wszystko jedno, aby miały dużo zielska do jedzenia. Co do pomysłu na urządzenie tegoż akwarium to nie polecem sadzenia roślin na środku, ani wstawiania dużych korzeni, bo tylko zmniejszą optycznie i tak juz mały zbiornik. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest obsadzenie całego dna mchem jawajskim, który z czasem się bardzo ładnie rozrośnie na całe dno. Bedzie również świetnym schronieniem dla glonojadów. Ponadto możesz powsadzać jakieś drobnolistne rośliny wokół ścianek akwarium z każdej strony. Na środku ewentualnie jakiś mały korzeń. Po jakimś czasie, kiedy mech się rozrośnie wszystkie te elementy powinny ładnie ze sobą współgrać. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości