Rozdwajające się płetwy

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Rozdwajające się płetwy

Postautor: Monikaaa » 2 sierpnia 04, 14:06

Zauwazyłam, że niektóre moje rybki mają porozdwajane płetwy, głównie ogonowe, tzn. jeden danio ma ogonową, weolnka brzuszną i kirysek pstry też ogonową. Wygląda to tak, jakby ktoś je porozrywał lub poprzecinał na takie grubsze nitki. :? Skąd to? Woda ma temp. 25*C, jest regularnie odświeżana.
I jeszcze apropos kirysków - dziś kupiłam dwa pstre. Samiec jest żwawy i pływa po całym akwa, a samicy rozdwoił się ogon (jak wcześniej wspomniałam) i prawie cały czas leży na dnie i lekko się przewraca na bok. Przeżyje? :cry:

Saddamek
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 04, 12:25

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: Saddamek » 2 sierpnia 04, 15:32

Możliwe iż jest to wina wody (nie właściwe warunki) lub jakieś bakterie się płetw czepiaja, spróbuj zrobic im kąpiel w nadmanganianie potasu, pół tabletki na 50 l wody.
U mnie też czasem się tak rybom robiło z płetwami, ale po pwenym czasie (nie stosowałęm zadnych zabiegów) "goiły" się.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: Monikaaa » 2 sierpnia 04, 15:54

A czy ten nadmanganian nie zaszkodzi? I czy te płetwy mogą takie być, skoro się zrosną? I co z wodą jest nie w porzo?

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: suncho » 2 sierpnia 04, 17:48

nadmanganian nie zaszkodzi o ile nie bedziesz w nim trzymal ryb przez dlugo czas.Zrob im poprostu kapiel albo poprostu polej je roztworem nadnanganianu.A co do wody to powinienes zaopatrzyc sie w podstawowetesty pH,kH i gH.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: Monikaaa » 2 sierpnia 04, 21:23

Znajomy powiedział mi też, że nowe rybki przed wpuszczeniem do akwa można "kąpać" w nadmanganianie w celu sterylizacji. To prawda? Jak tak to ile tego potasu należy dać na ileś litrów?

Saddamek
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 04, 12:25

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: Saddamek » 2 sierpnia 04, 22:19

Witam, wiesz suncho w sumie ja nadmanganian wrzucałem do akwarium ogólnego- rybom nic ale rosliny hyba odczuwały go w wodzie bo przez jakiś czas jak by zaczynłay ginąć ale jakoś przeżyły:), Monikaaa ja profliaktucznie wrzucam pół tabletki na 50 l wody ale pamietaj aby wczśniej ją rozkruzyć w innym naczyniu i wcześniej rozpuścić w małej ilości wody, dopiero można taki roztwór wlać.

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozdwajające się płetwy

Postautor: suncho » 3 sierpnia 04, 18:41

NIe wlewajcie roztworu do akwa!!!! Poprostu polejcie w nim nowo zakupione ryby.A co do roztworu to do polania lepiej stosowac wieksza dawke 1 tab. na litr i bedzie ok.Ryba nic sie nie stanie bo to jest chwila a przynajmniej mamy pewnosc ,ze ewentualne pasozyty zostana zlikwidowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości