Informacje o Bojowniku

Leber
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lipca 06, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Informacje o Bojowniku

Postautor: Leber » 2 lipca 06, 14:00

Mam brata który chce chodowac Bojownika Syjamskiego ale on ma 8 lat i nie wie czy mu przetrwa bojownik dlugo bez filtra i grzalki?? prosze o szybka odpowiedz

pola11
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 lipca 06, 15:36

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: pola11 » 2 lipca 06, 16:02

Oczywiście że bojownik przetrwa!Bojownik jest rybką labiryntową,więc nie trzeba mu filtra ani grzałki.Ja mam bojownika w pięciolitrowej kuli i żyje.Mam go około trzech miesięcy albo więcej.Ja najpierw czytałam książki o rybkach i odrazu postanowiłam że chcę bojownika.Niech twój brat poczyta o nich(jeśli umie :lol: ).W czym zamierzcie go trzymać?Żeby mieć rybkę trzeba wiedzieć że to wiąże sie z kosztami.Trzeba go delikatnie odławiać podczas sprzątania,a same sprzątanie wymaga precyzji i delikatności.Trzeba dokładnie wybrać miejsce postawienie zbiornika z rybką.Ja mam 12 lat i dopiero teraz mam rybkę.Wcześniej miałam koszatniczkę,ale z nią pomagała mi babcia.Moim zdaniem twój brat jest zbyt mały na rybkę.Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza niech pisze,a ty Leber dobrze pomyśl razem z bratem.Pozdrawiam!

Leber
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lipca 06, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Leber » 2 lipca 06, 16:05

No cos ty ja mam 200l akwa morskie dlatego szukam info o akwarystyce slodkowodnej
A jego Akwarium ma 15l

pola11
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 lipca 06, 15:36

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: pola11 » 2 lipca 06, 16:15

Ale on mósi być sam bo będzie atakować inne rybki.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: A-kara » 2 lipca 06, 17:18

Leber pisze:rzetrwa bojownik dlugo bez filtra i grzalki?? prosze o szybka odpowiedz


Taaa... moze i przetrwa przez jakis czas... Kazdy dzieciak moze zajmowac sie zwierzeciem jesli wie jak. Jesli pokazesz bratu jak sie opiekowac rybami to na przyszlosc bedzie powaznie traktowal opieke nad zwierzetami jako odpowiedzialnosc.

pola11 pisze:Oczywiście że bojownik przetrwa!Bojownik jest rybką labiryntową,więc nie trzeba mu filtra ani grzałki.Ja mam bojownika w pięciolitrowej kuli i żyje


Gratulacje. Czytajac pierwsza lepsza ksiazke (a mowisz ze czytalas) wiedzialabys ze ZADNA ryba nie moze zyc w kuli. kazda ryba potrzebuje filtra i grzalki bo inaczej bedzie sie meczyc. A jesli przeczytalas w jakiejs ksiazce ze rybe mozna trzymac w kuli to smialo stwierdzam ze jej autor nie zna podstawowych wymagan ryb.

pola11 pisze:Ale on mósi być sam bo będzie atakować inne rybki.


Po pierwsze Musi a nie mósi. Ortografia sie klania. I kolejne wprowadzenie w blad. Bojowniki moga byc same ale nie musza.Spokojnie moga byc z innymi rybami, spokojnymi aczkolwiek najlepiej ich wielkosci, moga byc troche mniejszei bez weloniastych ogonow.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Dave » 2 lipca 06, 18:21

pola11 pisze:Moim zdaniem twój brat jest zbyt mały na rybkę.

Bzdura. Gdy miałem 8 lat miałem 80l, a rybki miały się dobrze, a nawet się rozmnażały.
A-kara sprostowała już resztę najnowszych, akwarystycznych prawd absolutnych :wink: autorstwa poli11, więc nie będę powtarzał.

Leber, skoro masz akwarium morskie to na pewno potrafisz świetnie wprowadzić braciszka w świat akwarystyki. Poczaruj go trochę, a na pewno wysupła kasę na filtr grzałkę i co tam mu jeszcze potrzeba. Jeśli się będzie upierać przy wersji "wsadzenia rybki do akwa i niech sobie żyje" to zadbaj by w ogóle się za to nie zabierał.

pola11
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 lipca 06, 15:36

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: pola11 » 2 lipca 06, 19:50

Co!!!?????Bojownik to ryba labiryntowa i spokojnie żyje sobie w kuli bez tych wszystkich "bajerów".A-kara,to nieprawda że bojownik potrzebuje filtra i tp.Powtarzam:MÓJ BOJOWNIK ŻYJE I JEST MU BARDZO DOBRZE W SWOJEJ KULI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2006-07-02, 20:55 ]
A POZATYM POCO TWORZYLI KULE DLA RYB JEŚLI''ŻADNA''RYBKA NIE MORZE W NIEJ ŻYÆ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!KAŻDY SPRZEDAWCA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM CI POWIE ŻE BOJOWNIK NIE POTRZEBUJE OGROMNEGO AKFARIUM,ANI FILTRA,ANI GRZAŁKI!!!!!!!!LEPIEJ A-kara POCZYTAJ I POPYTAJ KOGOŚ ZANIM ZACZNIESZ KRYTYKOWAÆ KOGOŚ KTO MA BOJOWNIKA.A TAK APROPO,MASZ BOJOWNIKA?

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: A-kara » 2 lipca 06, 20:30

pola11 pisze:Co!!!?????Bojownik to ryba labiryntowa i spokojnie żyje sobie w kuli bez tych wszystkich "bajerów".A-kara,to nieprawda że bojownik potrzebuje filtra i tp.Powtarzam:MÓJ BOJOWNIK ŻYJE I JEST MU BARDZO DOBRZE W SWOJEJ KULI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2006-07-02, 20:55 ]
A POZATYM POCO TWORZYLI KULE DLA RYB JEŚLI''ŻADNA''RYBKA NIE MORZE W NIEJ ŻYÆ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!KAŻDY SPRZEDAWCA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM CI POWIE ŻE BOJOWNIK NIE POTRZEBUJE OGROMNEGO AKFARIUM,ANI FILTRA,ANI GRZAŁKI!!!!!!!!LEPIEJ A-kara POCZYTAJ I POPYTAJ KOGOŚ ZANIM ZACZNIESZ KRYTYKOWAÆ KOGOŚ KTO MA BOJOWNIKA.A TAK APROPO,MASZ BOJOWNIKA?


Spokojnie dziewczynko bo zlość pieknośći szkodzi. Zabawna jestes.Naucz sie troche o rybach a potem wymadrzaj. A pozatym Skarbenku mialam bojownika i to nie raz. I trzymalam go w akwarium 30 l z filtrm grzalka roslinami i wszytskim co rybie potrzebne. A nie w jakiejs puszcze na sardynki ktora ktos nazwal kula. Chcesz meczyc rybe to dalej ja trzymaj w kuli.

Moze i twoj bojownik zyje, mysle ze jesli powiem ze JESZCZE zyje to bardzo sie nie pomyle. W takich sparatnskich waryunkach dlugo nie pociagnie.
pola11 pisze:A POZATYM POCO TWORZYLI KULE DLA RYB JEŚLI''ŻADNA''RYBKA NIE MORZE W NIEJ ŻYÆ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!


A po co tworzyli labolytoryjnie pielegnice papuzie???I po co ludzie tworzyli 100000 niepotrzebnych i idiotycznych rzeczy ktorych teraz sie uzywa ? A kula zostala stworzona tylko ze wzgledu na walory stetyczne, Tak jak okragla klatka dla ptakow.


pola11 pisze:KAŻDY SPRZEDAWCA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM CI POWIE ŻE BOJOWNIK NIE POTRZEBUJE OGROMNEGO AKFARIUM,ANI FILTRA,ANI GRZAŁKI!!!!!!!!


Jakbys zapytala sprzedawce ktoremu zalezy na zdrowiu ryb to by ci powiedzial to co ja. Inni chca zarobic to normalne.Przepraszam jesli urazilam sprzedawcow.

pola11 pisze:LEPIEJ A-kara POCZYTAJ I POPYTAJ KOGOŚ ZANIM ZACZNIESZ KRYTYKOWAÆ KOGOŚ KTO MA BOJOWNIKA


Widzisz moja droga ja jzu troche poczytalam i popytalam. Dlatego podwazam twoja jakze madra opinie.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

pola11
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 2 lipca 06, 15:36

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: pola11 » 2 lipca 06, 20:38

Wiesz co???Mój bojownik jest szczęśliwy i niema zamiaru zdychać!!!!!Zapytaj innych na tym forum,a zobaczysz co ci powiedzą!!!!!!!!!!!!!Moja kolezanka ma w pięciolitrowej kuli dwa welonki już pięć lat!!!!!!!!!!!!!!!A pani w sklepie mi powiedziała że ma bojownika w pięciolitrowej kuli już cztery lata!!!!!!!!!!!!!!!!I co????!!!!!!!!!!!!!Twoje wielce ''mądre'' kazanie chyba zawiodło!!!!!!!!!!!!!!POCZYTAJ I POPYTAJ SIÊ ZANIM INNYCH SKRYTYKUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No moze wiecej tych wykszyknikow - Aigel

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: A-kara » 2 lipca 06, 20:48

Wiesz co???Mój bojownik jest szczęśliwy i niema zamiaru zdychać!!!!!Zapytaj innych na tym forum,a zobaczysz co ci powiedzą!!!!!!!!!!!!!Moja kolezanka ma w pięciolitrowej kuli dwa welonki już pięć lat!!!!!!!!!!!!!!!A pani w sklepie mi powiedziała że ma bojownika w pięciolitrowej kuli już cztery lata!!!!!!!!!!!!!!!!I co????!!!!!!!!!!!!!Twoje wielce ''mądre'' kazanie chyba zawiodło!!!!!!!!!!!!!!POCZYTAJ I POPYTAJ SIÊ ZANIM INNYCH SKRYTYKUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ojej tym mnie dotknelas naprawde. Zmkne sie w sobie i reszte zycia poswiece trzymaniu bojownika w kuli i poswiece sie pielgrzymce by anmawiac do tego innych. Bo przeciez ja nie mam racji tylko apni w sklepie a co za tym idzie ty masz swieta racje. Kup sobie jeszcze suma rekiniego i gibicepsa i wpusc do kuli to twoj bojownik nie bedzie czul sie samotny. Napewno w kuli ma jak w niebie w to nie smiem watpic. Tylko bad laskawa nie wmawiac takich idiotyzmow o trzymaniu ryb w kuli innym osobom ktore chca zapewnic swoim podopiecznym normalne i godziwe warunki.

Dziekuje za uwage i przepraszam jesli Cie urazilam, o wszechwiedzaca. Ide pokornie pograzyc sie w lekture o trzymaniu ryb w kuli.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Arko
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 20 kwietnia 06, 16:58
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Arko » 2 lipca 06, 22:01

Śmiem twierdzić że bojownikowi nie jest bardzo dobrze w kuli a wręcz jest mu bardzo żle. Trzymanie ryb w kuli to co najmniej nieodpowiedzialny pomysł a przydałoby się tu bardziej dosadne określenie.
A filtr i grzałka to nie jakieś bajery tylko podstawa, jedynie welony i inne ryby zimnolubne nie potrzebują grzałki natomiast bojownik powinien mieć temp.24-30 stopni,oczywiście w niższej przeżyje ale co to za życie.......
A ta pani co trzyma bojownika w pięciolitrowej kuli to powinna dostać "medal" za zasługi w dręczeniu ryb.
Mam bojownika w 84 litrach i widzę że nie jest to ryba która nie potrzebuje przestrzeni a wręcz przeciwnie,jest bardzo ruchliwy i często urządza sobie "rajdy" wzdłuż akwarium.
84l [Ameryka Płd]
Obsada:
6 x kirysek spiżowy
2 x otosek

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Marcinus » 2 lipca 06, 22:16

pola11 pisze:A pani w sklepie mi powiedziała że ma bojownika w pięciolitrowej kuli już cztery lata!!!!!!!!!!!!!!!!I co????!!!!!!!!!!!!!



Zwarzywszy na to,że bojki żyją w porywach do 3 lat,to tej pani w sklepie trzeba pogratulowac fantazji.
Dziewczynko masz 12 lat,żadnego doświadczenia,pochodziłaś po sklepach ,pogadałaś ze sprzedawcami,którzy kompletnie nie znają się na rybach, a robisz raban na 100 fajerek i kłócisz się z ludzmi,którzy mieli akwaria zanim Ty się urodziłaś.
Troche pokory skarbie wobec starszych i bardziej doswiadczonych osób,nie wypisuj więcej bzdur na forum bo jeszcze ktoś Ci uwierzy i wtedy dopiero bedzie problem.

Coraz bardziej przekonuję sie do tego,aby z internetu mogły korzystac tylko osoby zrównoważone psychicznie,mające conajmniej 16 lat.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Dave » 3 lipca 06, 08:18

Marcinus pisze:Coraz bardziej przekonuję sie do tego,aby z internetu mogły korzystac tylko osoby zrównoważone psychicznie,mające conajmniej 16 lat.

Wypraszam sobie. To prawda, że większość internautów przed 16 to idioci, ale nie wszyscy. Zakaz wstępu dla niezrównoważonych psychicznie wystarczy, bo tacy zdarzają się w każdym przedziale wiekowym.

Leber
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lipca 06, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Leber » 3 lipca 06, 09:36

Dave pisze:
Marcinus pisze:Coraz bardziej przekonuję sie do tego,aby z internetu mogły korzystac tylko osoby zrównoważone psychicznie,mające conajmniej 16 lat.

Wypraszam sobie. To prawda, że większość internautów przed 16 to idioci, ale nie wszyscy. Zakaz wstępu dla niezrównoważonych psychicznie wystarczy, bo tacy zdarzają się w każdym przedziale wiekowym.




To prawda przeciez akwa morskie musi byc natlenia 24/h i uzymam 2 swietlowki (nocna i dzienna) nocna swoieci na granatowo) i dzieki takim warunkom (no jeszcze filtr i grzalkai )
ryby sa szczesiliwse sa i szie ciesza a nie mecza ja ta panik trzyma bojownika w kuli 5l to 2 lata menczarni bojownika. radze co posuchaj sie doswiaczonych akwarystow i oddaaj go komus . A bojownik morze zyc z innymi rybami ale nie ze np bojownik ma 5 cm a reszta to jakies narybek lub maly neonek bo bojowik zje ale jak bede miec np Molinezje 5cm i bojownika 5cm to bedze bez strat typu rybka zostala zjedzona przez Bojownika.



_______________________________________________________
A oswietlenie nocne i jego zrobienie znajdziecie w tym linku
http://www.malawi.pl/artykuly/oswietlenie_nocne.htm

[ Dodano: 2006-07-03, 10:43 ]
A wracajac do bojownika czym go lepiej karmic platkami (Tropicala) czy mrozonymi robakami?

Leber
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lipca 06, 13:57
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Re: Informacje o Bojowniku

Postautor: Leber » 3 lipca 06, 11:15

Jak taka madra jestes to zrubmy test wejdz do ciasnego pomieszczenia w zime i zamknij go szczelnie zobaczysz jak twoj bojownik sie czuje.



:arrow:

A wracajc do bojownika czym go lepiej karmoc platkami , granulkami lub mrozonymi robakami??
:arrow:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości