niebieska woda

myszeczka16
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 17:31

niebieska woda

Postautor: myszeczka16 » 3 maja 06, 18:34

hej wszystkim:) nie zabardzo wiem czy moge to pytanie zadac akurat w "AKWARYSTYCE SŁODKOWODNEJ" ale jestem tu od niedawana i jeszcze tak dokładnie się nie znam na tym...mam nadzieje,że wybaczycie mi to :)Moje pytanko to...
Dlaczego w sklepach zoologicznych woda w akwariach jest taka niebieska nawet seledynowa??oni coś do niej dodają??jak tak to gdzie to mozna kupić i czy szkodzi rybcią albo roślinką??Z góry dzięki za odpowiedż :*:*:*pozdrawiam
gg.4250714
[60]

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: niebieska woda

Postautor: Ren-Ai » 3 maja 06, 18:42

Niebiesko lub inaczej zabarwiona woda to jej zakwit. Zakwita w akwariach kiedy woda jest słabo natleniona. Chyba w sklepie zoologicznym, gdzie to zauważyłaś, "sprzęt szwankuje", pompki są nieczyszczone i dlatego mniej działają, a ztego powodu woda zakwita.
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

myszeczka16
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 17:31

Re: niebieska woda

Postautor: myszeczka16 » 3 maja 06, 18:53

aha...ale wydaje mi się ze oni coś do niej dolewaja aby ta woda była tak krystalicznie czysta
(z zabarwieniem niebieskim)
Ona jest tak czysta ze w oczy razi:D:D:D.Ja nawet jak moim zmienie wode to nigdy taka nie jest :lol: :cry: pozdro
gg.4250714
[60]

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: niebieska woda

Postautor: Ren-Ai » 3 maja 06, 18:59

Bo pewnie masz dobrą pompkę. Aha. W hodowlach... barwią niektóre ryby, ale to nie sklep! Może to również być jakaś szczepionka, lek jakiś, napewno coś czyli preparat.
Ostatnio zmieniony 3 maja 06, 20:07 przez Ren-Ai, łącznie zmieniany 1 raz.

myszeczka16
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 17:31

Re: niebieska woda

Postautor: myszeczka16 » 3 maja 06, 19:11

hmm...biedne rybki:(:( następnym razem jak tam będe to zapytam sie co oni dodają lub co robią z tą wodą że jest tak a nie inna. Napisze wam co mi odpowiedzieli...
gg.4250714
[60]

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: niebieska woda

Postautor: Hawk » 3 maja 06, 19:56

Ren-Ai pisze:Bo pewnie masz dobrą pompkę. Aha. W sklepach... barwią ryby! Drastyczna metoda... Może to również być jakaś szczepionka, lek, może coś przeciw rozmnażaniu nawet... Ech, coś mogą wyprawiać...
Już któryś Twój post mnie rozbraja więc sprostuję parę rzeczy.

• Sztucznie farbują np. przezroczki ale nie w sklepach, lecz w hodowlach.
• Nie siej paniki.
• Woda w sklepach jest niebieska zazwyczaj z powodu pewnego preparatu, coś w stylu AquaSafe czy jakiś biostarter. Niektóre właśnie dają taki niebieskawy efekt, nazwy nie pamiętam, bo już ze 3 lata tego nie stosuję. A woda owszem zdarza się, że zakwita, ale może mi jeszcze powiesz, że na różowo?
• Ponadto, skasowałem już "x" Twoich postów, podając jasno przyczynę: NISKI POZIOM INTELEKTUALNY POSTU, więc nie znając sprawy prosze nie zabieraj głosu.

Semper Fi
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

myszeczka16
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 17:31

Re: niebieska woda

Postautor: myszeczka16 » 3 maja 06, 20:07

a ten preparat jest szkodliwy dla ryb lub roślin??jeśli nie to ile kosztuje???
gg.4250714
[60]

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: niebieska woda

Postautor: Ren-Ai » 3 maja 06, 20:12

Tetra AquaSafe to preparat do uzdatniania wody. Dzięki uzdatnianiu woda nie ma chloru. Uzdatnianie jest bardzo ważne.
Ja uzdatniam tym preparatem i nie zabarwiał on wody na niebiesko, nie wiem jak u innych.
Kosztuje 14 złotych, przynajmniej u mnie w zoologicznym.

P.S
postaram się pisać posty sensowne ;-)
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: niebieska woda

Postautor: Jakus » 4 maja 06, 07:02

Jeżeli woda jest niebieska to ja bym raczej stawiał na jakieś lekarstwo np. MFC z tropicala barwi wodę na taki kolor. Oznacza to że rybki w tym akwa choróją albo sklep używa takich środków zapobiegawczo.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości