Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

ellma
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 14:10

Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: ellma » 29 kwietnia 06, 14:14

Witam!
może ktoś z Was to przerabiał i wie ile trwa choroba bystrzyków neonowych od pojawienia sie pierwszych objawów do zgonu rybki? Neonki kupiłam 2 tygodnie temu i jeden z nich ma tak jakby w jednym miejscu odstające łuski, takie wybrzuszenie, jest tez nieco bledszy(czerwony kolor)... ale od dwoch tygodni żyje,pływa normalnie,ma apetyt... hmmm ale ciągle chodzi mi po głowie że moze to te chorobsko

Swoją drogą po ostatniej podmianie wdała mi sie ospa ale to chyba nie ma nic wspolnego, juz poszła pierwsza dawka ichtiosanu

Parametry wody: TWO 10, TWW 3, pH 6,8, NO2 0, NO3 10
Obsada:15 neonkow innesa,5 kiryskow panda,3 otoski,3 krewetki amano
Baniak 63l

Pozdrawiam

darecki14,.
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 13:59

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: darecki14,. » 29 kwietnia 06, 14:36

A czy wpadłas na myśl rze to okres godowy neonek?Byc morze twoja neonka to samiczka a morze jest poprostu troszke pszekarmiona :wink: a pozatym ma apetyt wienc niemorze miec tej choroby!spoko :D

::MOD CIOSEK:: człowieku twój wiek ani dysleksja nie zwalnia cię w 100% z obowiązku stosowania się do ogoólno przyjętych zasad ortografii... jest program o tajemniczej nazwie "WORD" który zaznacza błędy... byłbym bardzo wdzięczny gdybyś przed napisaniem posta najpierw wkleil go w tym programie i poprawil błędy... uwierz mi takie posty strasznie ciężko sie czyta

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: Rama » 29 kwietnia 06, 14:46

To nie jest post uszczypliwy...
Moze tak to wygladac, ale moze wyciagniesz z moich uwag jakies wnioski...

"rze" - pisze sie "że"
"morze" - ten wyraz to jest od takiego morza np Baltyckiego... To "może" ktorego chciales uzyc pisze sie przez "ż"
"pszekarmiona" - po "p" piszemy zawsze "rz"... sa ale wyjatki takie jak Pszczyna, pszczoła czy pszenica
"wienc" - "więc" pisze sie przez "ę"
Nie mam zamiaru Cie krytykowac, ale wydaje mi sie ze nawet na forum takie uwagi moga pomoc w ortografii jaka piszesz w zesztach w szkole... Z nick'u wynika ze masz dopiero 14 lat, wiec takie bledy sie zdazaja :) Ja mam wiecej, ale czasem popelniam na forum bledy takie, jakich bym nie popelnil piszac normalnie w zeszycie... To sa uroki internetu :)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze Cie nie urazilem. Nie mialem tego na celu.

ellma
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 14:10

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: ellma » 29 kwietnia 06, 14:57

Nie sadze ze jest to tarło albo że jest przekarmiona(wiem jak wyglada przekarmiona neonka), wybrzuszenie jest z boku,takie podniesione lekko łuski, jakby była podgryzina w tym miejscu (w sumie czasem moje łobuzy sie skubią), w dodatku (tak jak pisalam wczesniej) do aqwa wdarła sie ospa i własnie ta rybka ma jedna kropke na tym wybrzuszeniu, oprocz niej jeszcze dwie inne maja po jednej kropce(wyglada to na typowa ospe). Juz sama nie wiem, nie mam nawet gdzie odseparowac tej rybki, ale 2 tygodnie temu kupilam naraz cała obsadę i narazie zadnych zgonow nie było... tylko to wybrzuszenie mnie niepokoi. ospa pojawila sie po podmianie, a pozatym oddawalam 10 neonek(bo kupilam za duzo do 63l,az 25 :oops: ) i "meczylam"je przez godzine siatką żeby odłowić(skubane szybkie,duzo mam roslin wiec mialy sie gdzie chowac)wiec troche stresu mialy.ale wybrzuszenie bylo od poczatku


Pozdrawiam

darecki14,.
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 13:59

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: darecki14,. » 29 kwietnia 06, 15:44

lat mam 15 8) a na dodatek jesyem dyslektykiem stad te blendy :) a do obrażalskich nie nalerze pani profesor! :wink: a twoje rybki sa zdrowe pewnie jestes przeczulona i tyle!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: Hawk » 29 kwietnia 06, 17:04

darecki14,. pisze:lat mam 15
- Przepraszamy za urażenie dumy jakże dorosłego człowieka.

darecki14,. pisze:a na dodatek jesyem dyslektykiem stad te blendy
Nie zwalnia Cię to z obowiązku sprawdzania swojego posta ze słownikiem Ortograficznym, nim go wyślesz.
darecki14,. pisze:a do obrażalskich nie nalerze pani profesor!
Jak dotąd pouczyło Cię 3 ( w tym ja ) moderotorów płci męskiej. Ja wiem, że część osób patrzy na ten świat przez inny pryzmat 8)

darecki14,. pisze: twoje rybki sa zdrowe pewnie jestes przeczulona i tyle!
A, nie wnosząc nic do dyskusji prosimy o nie zabieranie głosu :)

Semper Fi
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: Ren-Ai » 29 kwietnia 06, 18:50

A mój bojownik (samiec czerwony) ma wciąż niebieską plamkę w okolicy brzucha. Ona trochę wystaje, więc wygląda to jakby z tej strony był grubszy. Normalnie się zacowuje.
Myślę, że chyba takie "coś" spotkało Twoją neonkę.
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: kuba!!! » 29 kwietnia 06, 20:11

mozesz poczytac jeszcze to
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p ... ght=#33675

pozdrawiam
Obrazek

ellma
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwietnia 06, 14:10

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: ellma » 29 kwietnia 06, 20:22

Dzieki za link,tez to znalazlam wczesniej ale moje nie sa pokrzywione,jedynie te wybrzuszenie, hmmm nikt nie wie ile trwa choroba bystrzykow? z tego co czytam w necie to chyba dosc dlugo zanim rybki padna. Prosze jak ktos wie niech napisze.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Choroba bystrzyków neonowych (Mikrosporidioza)

Postautor: Rama » 29 kwietnia 06, 22:42

Bledow ciag dalszy...

"Należe" - "ż" zamaiast "rz"
"Blędy" = "ę" zamiast "en"

Koledzy maja racje. Istnieje cos takiego jak Word i proponuje z nigo korzystac. Napewno nie pomoze Ci wyeliminowac niektorych bledow np. moze=morze, pomoze=pomorze itd, ale napewno zmniejszy ilosc tych bledow.

PS. Takze jestem facetem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości