Wysokie Po4

Miś Uszatek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 21, 07:55
Lokalizacja: Łódź

Wysokie Po4

Postautor: Miś Uszatek » 24 października 23, 09:08

Cześć

Mam od pewnego czasu problem z wysokim Po4. Test jbla kropelkowy pokazuje poza skale(która maksymalnie jest do 1,8 ). Z innych testów (wszystkie jbla kropelkowe) to K mam około 15, Fe mam blisko zero, jeszcze musze zrobić dzisiaj test na No3. Mam akwarium 100 litrów mocno roślinne. Filtr to Eheim Professional 4+ (nie pamiętam dokładnego oznaczenia ale tani nie był bo prawie 700 zł kosztował). W tym filtrze mam wkłady takie jakie były w zestawie czyli na samym dole bio bale(a raczej takie jakieś skrętki w każdym razie wyglądają na plastik) wyżej mam wkład biologiczny z takich kulek jakby ceramicznych a na samej górze gąbki a właściwe pre filtr czy jakoś tak. Światło to Aquael Leddy sunny 32 waty LED belka. Rośliny to kryptokoryny, lotosy, i różne takie inne. W każdym razie dużo jak na takiej wielkości akwarium. Ryby to Malawi czyli troche yellowków, rdzawe i inne. Mam troche przerybienie bo mam ich jakieś 15 sztuk. Nawozy leje Aqua-artu Czyli co tydzień Classic, K+, Macro green. Natomiast codziennie macro green 3 psiknięica i Ferro też 3 psiknięcia. I tutaj się chciałem dopytać. Czy codziennie te Macro green te 3 psiknięcia nie jest za dużo? Może jedno psiknięcie ? No bo w tym macro green jest fosfor, potas i azot. Skoro mam tak wysokie fosforany to może te 3 psiknięcia dziennie to za dużo? Dodam jeszcze że nie stosuje kulek podżwirowych, rośliny rosną w swoim tempie , glonów raczej nie mam.

Miś Uszatek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 21, 07:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysokie Po4

Postautor: Miś Uszatek » 24 października 23, 11:11

Oddałem właśnie 5 z 6 yellowków. Ta 6 sta franca zostanie bo za chiny nie moge jej złowić a nie chce kompletnie zrujnować akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości