Pacjent - 500l akwarium po tacie

Karolinaaaa
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 23, 10:50

Pacjent - 500l akwarium po tacie

Postautor: Karolinaaaa » 12 maja 23, 10:58

Jako kompletny laik prosiłabym o kilka rad. Po śmierci taty zostaliśmy z 500l akwarium, którego nie mamy serca likwidować. Akwarium to ma już ok. 25 lat. Wszystkie ryby, które w nim są kupował tata. Na razie chcemy się doedukować jakie ewentualnie można dokupić.

Niestety człowiek głupi nigdy nie patrzył co i jak tata robi przy nim i teraz nie bardzo wiemy jak działać. Stąd kilka pytań :

1) Czy jest jakaś jedna dobra książka z której można dowiedzieć się podstaw (jak prowadzić akwarium, jakie ryby ze sobą łączyć, jak dbać o rośliny)?

2) Pamiętam że tata podawał CO2 w takich małych butlach ~2l (na dużą butle nie mamy miejsca niestety plus mój syn mógłby być zbyt ciekawski i się do niej dostać), ale widziałam też różne inne sposoby (tabletki, żele) - co warto kupić? Czy np. da się jakoś dostosować do większych zbiorników np. Sera CO2 start set, który jest dedykowany akwariom do 120l?

Wiem że dużo pracy przed nami, bo dno jest zdecydowanie do odmulenia, rośliny do przycięcia, ph i czynniki do ustabilizowania, sprawdzenie jaki jest stan wody i może jakieś odświeżenie, ale syn chyba odziedziczył po dziadku miłość do akwarystyki ;)

Zdjecie słabe ale innego w tej chwili nie posiadam więc wstawiam tylko dla przyciągnięcia uwagi.

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości