Problem z rybami

saanderrkaa
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 22, 17:16

Problem z rybami

Postautor: saanderrkaa » 17 kwietnia 22, 17:23

Hej! Dwa tygodnie temu kupiłam nowe ryby, między innymi dwie bocje wspaniałe i skalary i właśnie z nimi mam mały problem. Jedna z bocji zrobiła się strasznie chuda i blada. Cały czas chowa się w rogu akwarium, była tak słaba, że podczas leżenia się przewracała. Zaczęłam ją karmić indywidualnie ochotką i całe szczęście jadła. Wygląda już trochę lepiej, ale nadal bardzo rzadko pływa tylko ciągle siedzi w swoim ulubionym kącie..

Kolejny problem to wspomniane skalary. Łącznie kupiłam 6 sztuk: 2 od jednego sprzedawcy i 4 od drugiego i to właśnie z nimi jest problem. Dwa skalary nie chciały nic jeść, ciągle chowały się w roślinach albo w rogu akwarium. Dziś jeden zmarł, a drugi nadal mimo podawania bezpośrednio jemu jedzenia nie chce jeść.

Co może być przyczyną takiego zachowania? Co trzeba zmienić żeby zachowywały się normalnie?

Jakub-Kuba
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 22, 16:44

Re: Problem z rybami

Postautor: Jakub-Kuba » 23 maja 22, 07:09

Cześć!
Nie wiem co powoduje zachowanie z bocją ale za to wiem ze skalarami. Jeśli te dwa poszkodowane skalary są od tego samego chodowcy to możliwe, że ta większość skalarów od drugiego hodowcy uważa tą mniejszość za intruza i ją nęka i podgryza.

Więc jeśli tak jest to musisz odizolować, oddać lub sprzedać tego pozostałego skalara.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości