Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Awatar użytkownika
tyski
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 29 grudnia 17, 00:17
Lokalizacja: Tychy

Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Postautor: tyski » 27 marca 22, 19:57

Witam wszystkich :)
Wracam ponownie do akwarystyki słodkowodnej po paru latach przerwy i mam do was, do bardziej doświadczonych kolegów /koleżanek parę pytań.
Więc do rzeczy ,
Chciałbym podejść do tematu raz a porządnie i postawić od razu maksymalne akwarium jakie mogę w tej chwili mieć .
Wpadł mi w oko zestaw Aquael Opti Set 240 lecz nie widziałem go na żywo i nie wiem czy wart swej ceny :?: , czy ma ktoś z was ten zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami ?
Drugie nurtujące mnie pytanie to filtracja , jaki byłby odpowiedni i wydajny filtr kubełkowy do tego zestawu :?: dodam że zależy mi na filtrze zewnętrznym , cichym , najlepiej z prefiltrem , myślałem o Oase BioMaster Thermo 350 , ale jeśli jest coś tańszego i w miarę dobrego to proszę o propozycje.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich akwarystów :)
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :!: :)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Postautor: osama » 28 marca 22, 12:14

Kupiłem taki zestaw, ale nie dla siebie.

Akwarium - 2x za dużo silikonu
Pokrywa - giętka góra, szkoda, że nie jest podzielona na dwie części
Oświetlenie - naprawdę OK
Filtr - Aquael Ultramax 1500 albo 2000
Grzałka - najtańsza jaką znajdziesz
Moim zdaniem zestaw prezentuje się o wiele lepiej na zdjęciach niż na żywo szczególnie przez ilość silikonu.

Czy kupiłbym jeszcze raz?
Dla siebie niekoniecznie.

Poszukaj akwarium klejonego bez nadmiaru silikonu, bez "fugi" w rogach.
Miałem 240l z pokrywą alu z Aquaboro, pod względem jakości pokrywy to dwie półki wyżej.

Jeśli chodzi o filtr Oase BioMaster Thermo 350 to biologię powinien pociągnąć, ale na filtr mechaniczny się nie nadaje. Przepływ będzie na poziomie 600l/h. Objętość na media raczej mocno przeciętna. Do tego kubła trzeba dodać machanika w postaci np aqua-szut 750.
Kubeł zasyp ceramiką, tylko w prefiltrze gąbka i na rurce ssącej można również dać.

Pamiętaj, że w kubłach wydajność pompy to nie wydajność filtra. Przepływ filtra jest na poziomie zwykle 60% tego, co podaje producent, czyli dla 1000l/h w rzeczywistości jest około 600 a przy zapchanych gąbkach jeszcze mniej.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości