Bojownik harem akwarium 84l

bureczeq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 22, 10:05

Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: bureczeq » 28 stycznia 22, 13:33

Witam was to mój pierwszy post więc proszę o wyruzomiałość :D
Posiadam akwarium 80x30x35 84l, zamarzył mi się harem bojowników. Akwarium będzie bardzo gęsto obsadzone. Filtracja to Sobo WP-340F o przepływie 800l/h, grzałka 100W. Roślinność to Ludwigia Repens Red, Ludwigia Repens Green, Limnophila sessiliflora, Valisneria, lotos zielony oraz czerwony. Będzie bardzo gęsto obsadzone. Czy to dobry pomysł żeby wpuścić 1+4 do takiego baniaka. A jak nie to czy akara z maroni to dobry pomysł. A może jakieś inne propozycje nie chcę żadnych żyworódek. Z góry dzięki :D

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: Igor112 » 28 stycznia 22, 20:00

Witam, jeśli chcesz , to możesz je wpuścić :) . Akara się nie nadaje, bo jest trochę za duża. Muszę jednak zadać kilka pytań:
Czy akwarium jest dojrzałe?
Jakie masz parametry?
Czy zamierzasz tam wpuścić jakieś inne ryby?


P.S.
Ja mam pewne doświadczenie z Bojownikami i uważam , że: Jeśli bojownik to samiec i to sam, w jakiejś kostce. Miałem samca i 2 samice w 40l. i nie skończyło się to dobrze, szczególnie dla samic.

Wracając do tematu: Ja zawsze, i wszędzie będę polecał Pielęgniczki (dowolne : Kakadu, Ramireza, Agassiza, Boliwijska) tylko, że Ramirezy się trzyma w parach, a resztę (chyba) w haremach. Do tych pięknych ryb dorzuciłbym jakieś Neony (lub inne kąsaczowate) , i jakieś kiryski.

Pozdrawiam, polecam sie na przyszłość. :) :D

bureczeq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 22, 10:05

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: bureczeq » 28 stycznia 22, 20:12

Akwarium jest w trakcie zakładania. Czyli nie ma przeciwskazań żebym miał 1+5? Jeśli miały by to być bojawniki to nic już tam nie wpuszczam. :D

bureczeq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 22, 10:05

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: bureczeq » 28 stycznia 22, 20:21

bureczeq pisze:Akwarium jest w trakcie zakładania. Czyli nie ma przeciwskazań żebym miał 1+5? Jeśli miały by to być bojawniki to nic już tam nie wpuszczam. :D

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: Igor112 » 29 stycznia 22, 11:30

Pozostawię Tobie tą decyzję. Ja wiem, że jak miałem Bojowniki, to samiec bardzo męczył samice. Ale jeśli masz taki zapał , to próbuj, nie ma przeciwwskazań. Myślę ,że nic by się nie stało, gdybyś wpuścił do tego jakieś Kiryski.

Ale decyzja należy do Ciebie.

bureczeq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 22, 10:05

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: bureczeq » 29 stycznia 22, 14:00

A czy pielęgnica boliwijska w haremie 1+ 2 to dobry pomysł ?

Igor112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 25 stycznia 22, 18:49

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: Igor112 » 30 stycznia 22, 16:23

,,A czy pielęgnica boliwijska w haremie 1+ 2 to dobry pomysł ?"


Myślę, że tak, ja miałem tylko Ramirezy, a one są trzymane parami :) . W sieci widnieją różne opinie o tym. Próbuj.

bureczeq
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 22, 10:05

Re: Bojownik harem akwarium 84l

Postautor: bureczeq » 31 stycznia 22, 12:16

Teraz czytałem i boliwijską trzyma się w parach więc zdecyduje się chyba ma takie zestawienie
1+3 Pielęgniczek kakadu
10-15 tetr cesarskich
I kilkanaście kirysków dobry pomysł ?
Może ma pan jakieś inne rady co do hodowli tych ryb ? :D :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości