Kostka 40x40x40 Bojownik ? Rośliny ?

Sefi87
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 22, 15:04

Kostka 40x40x40 Bojownik ? Rośliny ?

Postautor: Sefi87 » 3 stycznia 22, 20:12

Witam wszystkich, wraz z nowym rokiem postanowiłem założyć akwarium, dodam że w przeszłości miałem akwarium ale byłem bardzo młody i nie było internetów itp:) Długo się zastanawiałem jakie akwarium zakupić małe, duże, może średnie, trochę poczytałem, Wybór padł na kostkę 40x40x40, poniżej wysyłam listę jakie podstawowe rzeczy zakupiłem:
Akwarium FULL OPTIWHITE 40x40x40 6mm 64l
RESUN Cyclone CY-20 - Filtr zewnętrzny mini do akwarium 60L
AQUAEL ULTRA HEATER Grzałka akwariowa 75W
AN T-HANG L Termometr szklany wieszany rozmiar L 15cm 8,2mm

Podłoże:
YOKUCHI Jiban Soil 10l Kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych + jakieś piasek

Oczywiście do tego wszystkiego dojdą rośliny oraz korzenie bądź kamienie albo jedno i drugie- jeszcze się zastanawiam (może ktoś z wam ma ciekawe aranżacje i chciałby podesłać pomysły)

Dodam że kiedyś hodowałem pielęgnice zebry ( było to akwarium 130l) jednak w tym akwa chciałem mieć bojownika + jakieś ryby stadne i tutaj moje pytanie o Wasze opinie jak sądzicie jakie ryby będą pasowały, czytałem wiele opinii i filmów na youtube i w sumie są dwie szkoły jedni mówią że bojownik ma być "solo" a inni że w 60l akwa może bojownik żyć z innymi rybami, oczywiście nie z każdymi. Jak macie jakieś pomysły również podeślijcie

No i oczywiście moje ostatnie pytanie jakie rośliny polecicie dla początkującego (bo za takiego się uważam) akwarysty które będą pasować do obsady


Bardzo proszę o opinie

Życzę szczęśliwego nowego roku !

Jakub-Kuba
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 22, 16:44

Re: Kostka 40x40x40 Bojownik ? Rośliny ?

Postautor: Jakub-Kuba » 5 września 22, 15:57

Cześć!
Ja mam wiedzę tylko z teorii, bo nigdy nie chodowałem samca bojownika (samicę chodowałem w akwarium towarzyskim) ale wiem to i owo. Uważam, że jako drugi gatunek najlepszą będą kiryski trójpręgie lub pstre w liczbie 6-7 szt ponieważ bojowniki spędzają dużo czasu ukrywając się w roślinach (spokojnie, będzie ją widać) i nie będą ich zaczepiać. Możesz też zrobić tak, że dasz do akwarium 1 samca bojownika i 2 samice tego samego gatunku.
A w kwestii roślin to możesz kupić: moczarkę, anubiasa nana (to jest epifit czyli musi być umieszczony na korzeniu lub skale), microsorium (to też jest epifit), bakopę karolińską, zwartkę wendta lub bucketta, możesz jeszcze dać hygrophilię.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości