Nowe akwarium 700 litrów :)

Matt9222
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 21, 20:11

Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Matt9222 » 14 marca 21, 20:15

Witam! To mój pierwszy post tutaj. Odnośnie tematu, zakupilem akwarium o wymiarach 280x50x50:D szukam teraz pomyslu co w nim zrobić aby wszystko sie zgrało. Jest to moje 3 akwarium :) Zastanawiam się nad obsadzeniem akwarium Ziemiojadami red head Tapajos plus Skalar Manacapuru i może jakas ławica z tego obszaru. Docelowo jakies korzenie troche roślinności. W sprawie sprzetu to prosze o pomoc czy kupic 2 filtry Unimaxa 700 czy jakies eheimy? A może sump? Chociaż z tym sumpem nie mialem jeszcze do czynienia :) Co do oswietlenia to mam do akwarium pokrywe ale oswietlenie trzeba ogarnąć samemu, co polecacie? Jakie ledy? Jaka moc? Czekam na pomoc, pozdrawiam wszystkich! :)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Marcinus » 14 marca 21, 20:36

Super wymiar :) fajna długość baniaka :) masz bardzo duże możliwości w takim baniaku. Skalary + ławica neonów + jakieś ryby towarzyszące to fajny wybór, możesz też iść w stronę malawi.
Ja w takim akwarium postawiłbym na paletki :)

Jeśli chodzi o filtrację, to przy dobrze dobranej obsadzie dwa Unimaxy 700 wystarczą, to duże i bardzo udane filtry. Sump byłby najlepszym rozwiązaniem, ale nie każdy chce się w coś takiego pakować, z różnych względów.
Jeżeli nie planujesz jakiś bardzo wymagających roślin to nie musisz się pakować w jakieś mega ledy,, niestety nie umiem wskazać konkretnych rozwiązań na tym polu.

Matt9222
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 21, 20:11

Re: Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Matt9222 » 14 marca 21, 20:43

A co z tymi Ziemiojadami? Mega fajne ryby, widziałem je na żywo i bardzo mi sie podobaja :) co do paletek to nie wiem czy dal bym rade z tak wymagajacymi rybami :lol:

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Marcinus » 14 marca 21, 20:55

Nigdy nie miałem tego gatunku. Z tego co wiem są stosunkowo łagodne i najpewniej ze skalarami da się je utrzymać. Problem może być z neonami, żeby nie stały się dla nich pożywieniem.
Poczytaj o tym gatunku, to bardzo ładne ryby o ciekawych zachowaniach, jak każde pielęgnicowate.

Paletek bym tak nie demonizował, na pewno ryby z odłowu są trudne do utrzymania, ale kupione w dobrej hodowli nie powinny sprawiać wielu problemów, oczywiście są specyficzne i o pewnych rzeczach trzeba pamiętać,ale nie skreślałbym ich już na starcie.

Matt9222
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 21, 20:11

Re: Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Matt9222 » 14 marca 21, 21:41

Hmm a czy z paletkami można coś połączyć? Czy muszą być tylko paletki?:)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe akwarium 700 litrów :)

Postautor: Marcinus » 14 marca 21, 21:44

Najlepiej dla nich gdyby były same w akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości