brudne dno

viktoria433
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 3 stycznia 21, 12:50

brudne dno

Postautor: viktoria433 » 28 stycznia 21, 18:52

Czy istnieją jakieś ryby/inne organizmy dzięki którym szybciej pozbędę się rybich kup z zna ? Musiałabym odmulać dno co 3 dni (a na to ani sił, ani czasu). Mam akwarium 54l, obsada to neon Innesa, neon czerwony, gupik pawie oczko i jakieś ślimaki. Filtr działa dobrze.

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: brudne dno

Postautor: bozek886 » 28 stycznia 21, 19:19

Jeśli filtracja działała by dobrze, to nie było by tego problemu. Nie wiem, czy do dobry pomysł, żeby coś dokładać do obsady. Akwarium Zamalek na ławicę no i Neony i Gupiki wymagają odmiennych parametrów, ale to tak na marginesie

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: brudne dno

Postautor: jurkin » 28 stycznia 21, 19:20

A jaki to filtr? Może za słaby. Nie chodzi oto żeby wciągał kupy, tylko żeby nurt zmiatal je w jakiś nie widoczny zakątek, skąd od czas do czasu możesz esz je odessać. Spróbuj pozmieniać kierunek wylotu filtra tak żeby na dnie powstał delikatny ruch wody.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: brudne dno

Postautor: osama » 3 lutego 21, 11:09

Viktoria,
1. Innesa, nie inessa. Nazwa od nazwiska, odkrywca gdyby to usłyszał, przewróciłby się w grobie.
2. Skąd brudne dno? Nie odmulałem zbiorników przez kilka a nawet kilkanaście lat i nie było problemów z odchodami nieważne czy na żwirze czy na piachu. W żwirze zresztą nie przeszkadzają a pomagają rosnąć roślinom.
Przypuszczam, że filtr nie pracuje zbyt dobrze, skoro są odchody na żwirze/piasku, brak cyrkulacji wody jest pewnie jedną z przyczyn, druga to zbyt duża ilość ryb a trzecia to przekarmianie zwierzaków.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości