Przesiadka z 60L na 110L akwarium, rośliny, podłoże pod rośliny, rady

m310ax
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwietnia 19, 09:58

Przesiadka z 60L na 110L akwarium, rośliny, podłoże pod rośliny, rady

Postautor: m310ax » 5 maja 19, 10:43

Witam,

Mam akwarium 60L, chcę się przesiąść na większe 110L (netto) które już odziedziczyłem od kuzyna i mam kilka pytań:
1) Czy filtr FZN-2 wystarczy przy 110L czy będę musiał szukać czegoś innego, ewentualnie czy na początek wystarczy FZN2 który mam obecnie. Zdania w internecie są podzielone i chciałbym zasięgnąć świeżej opinii.
2) żeby nie czekać za długo z restartem zbiornika chcę użyć wody z podmianek oraz z obecnego akwarium do nowego akwarium, problem jest jeden że nowe akwarium ma stać w miejscu starego. Jak długo i w jakich warunkach mogę przechowywać wodę z podmian aby uzbierać te 110L do nowego akwarium. Ewentualnie w jaki sposób to najlepiej ugryźć ?
3) Oczywiście obsada jak i podłoże wędrują do nowego akwarium. Jedyne co się zmieni to chcę dołożyć kilka roślinek, i jakieś podłoże pod roślinki żeby ciut szybciej rosły, ale chciałbym aby było to podłoże jak najbardziej naturalne, bo chcę akwarium jak najbardziej naturalne, nie zależy mi na jakimś super wzroście roślin, lecz na ich dobrej kondycji.
Mam też do dyspozycji 10-15L torfu kwaśnego (bez dodatków nawozów) które zostało mi z wiosennego przesadzania moich muchołówek, czytałem że można go użyć pod rośliny ?

EDIT1:
Z racji że nie lubię marnować darmowego wolnego czasu to trochę poczytałem i mam pewne rozkminy:
4) rośliny łatwe w uprawie i myślę że podłoże zrobione z torfu kwaśnego z keramzytem (2:1) i dodatkiem ziemi z ogródka tylko nie wiem w jakich proporcjach to wymieszać żeby było dobrze.
Tył akwarium to obsada :
- Alternanthera Reinickii
- Echinodorus bleheri
- Nurzaniec
Na środku przed nurzańcem chcę postawić mój korzeń dookoła niego i przed dużymi roślinami mam zamiar zrobić trawnik z Sagittaria Subulata wszystko mniej więcej rozrysowałem na kartce, lecz terenu z czystym żwirkiem będzie znacznie mniej, dojdzie kilka Gałęzatka na rurce bambusa, bo planuję w przyszłości wpuścić krewetki do akwarium.



Obrazek
Obecne akwarium:
Obrazek
Akwarium 120L (na chwile obecną :lol:
10x Neon innesa
5x Razbora Galaxy
10x Kirysek Czarny
10x Otosek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości