Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hood » 14 kwietnia 19, 13:41

U mnie już ponad tydzień jest gąbka i wszystko jest w porządku. W piątek zamierzam ją przepłukać w wodzie z akwarium. Watoliny nie próbowałem i nie zamierzam próbować bo jak ktoś wcześniej napisał że co 2-3 dni ją zmieniać to mnie się to nie uśmiechać ciągle tak grzebać w baniaku. Gąbke zamierzam co 2 tygodnie przemyć i jest spoko.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: kodzaj11 » 15 kwietnia 19, 16:05

U mnie watolina sprawdza sie i tani material i bardzo wydajny a sciagnac koncowke od wlotu filtra sciagnac z niej watolinewatoline i nalozyc nowa na to gumki recepturki to doslownie 5min roboty :) a woda krysztal i wiecej miejsca w kubelku na biologie.

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hood » 15 kwietnia 19, 20:18

Wierze że 5 minut roboty i woda to kryształ ale ja jako prefiltr zostane przy gąbce. Bo też mam wode kryształ :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: kodzaj11 » 16 kwietnia 19, 21:44

Jak dotrwasz cierpliwoscia to zmienisz z czasem zdanie bo tez kiedys mialem gabki ma wlocie, poszly w smietnik :D

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hood » 16 kwietnia 19, 21:55

A co ty wróżka? Że znasz moją przyszłość?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: jurkin » 16 kwietnia 19, 23:20

Hood pisze:A co ty wróżka? Że znasz moją przyszłość?

Tu nic nie ma wspólnego z wróżką i innymi czary mary, zadaleś pytanie i każdy podpowiada rozwiązania które stosuje i się sprawdzają.
Jak akwarium pochodzi rok, to wtedy zdecydujesz czy watolina jest potrzebna, chyba oto kodzaj11 chodziło.

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Zawaś » 17 kwietnia 19, 00:26

Częste otwieranie kubełka za pewne skróci jego czas pracy w szczelności - prefiltr a kubła nie ruszasz wcale.
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hood » 17 kwietnia 19, 08:31

Dobra, dziękuje bardzo wszystkim za rady, ale myśle że temat jest do zamknięcia, bo wszystko jest już jasne. Jedni optują za gąbką inni za watoliną. OK. Ale jak każdy coś dopisuje to się robi galimatias i bałagan na forum. Problem został rozwiązany więc prosze admina o jego zamknięcie.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hunter » 17 kwietnia 19, 14:37

Niczego nie będziemy zamykać.
Dyskusja ciekawa i można wyciągnąć różne wioski. Jeśli wszystko jest dla Ciebie jasne i nie chcesz to nie zabieraj już głosu w dyskusji. Daj innym się wypowiedzieć.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hood » 17 kwietnia 19, 15:09

Dobra ok.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych życze wszystkim dużo szczęścia, zdrowia , pogody ducha, radości z akwarystyki, smacznego jajka, prezentów od zajączka i zlanego śmingusa dyngusa. :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: kodzaj11 » 21 kwietnia 19, 22:03

Kiedyś w dużym akwarium miałem krewetki w sumie nadal mam ale tak samo stosowałem na wlotach filtrów gąbki bo oczywiście krewetki lubiły sobie wpadać do filtrów a ja nie bardzo lubiłem je otwierać tylko i wyłącznie z ich powodu no i jako tzw prefiltr, u mnie się to nie sprawdziło bo po pierwsze ta gąbka gdzieś na moje oko słabo filtrowała brudną wodę a po drugie zawsze gdy chciałem ją wyczyścić większość tego syfu automatycznie odpadała z gąbki i zostawała i tak i tak w akwarium :D z watoliną zaś jest totalnie na odwrót. No i jeszcze dużo miejsca zajmowała czy na wlocie czy w środku kubełka, wolałem to zasypać dobrą biologią, sam się często dziwię, że przy moim grzebaniu nie mam żadnych skoków ani Po4 ani No3 ani Nh4 czy innych niepożądanych wyższych stężeń bo czasami i zruszę stare kulki gt w podłożu a to robi cholerny syf w akwarium, już nie stosuje ich polecam kapsułki vimi dla roślin szybkorosnących, więc to musi świadczyć o naprawdę dobrej biologii.

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Zawaś » 23 kwietnia 19, 21:19

A co jest złego w kulkach gliniano torfowych?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: kodzaj11 » 1 maja 19, 23:14

W HT czesto cos przesadzasz i dosadzasz, kulki gt wtedy wychodza :D w dosc nieprzyjemny sposob :)

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Zawaś » 8 maja 19, 19:56

Hood pisze:Nie moge. A jak mi coś odstrzeli od ceramiki i wpadnie do wirnika??? Rozpierducha murowana. Zawsze powinna być na samej górze włóknina aby przed ty zabezpieczyć.


Właśnie płukałem lawe wulkaniczną do kubełka. Miałem go odpalać lecz zauważyłem małe kamyczki ktore mogły by przelecieć do wirnika. Miała być sama lawa jako biologia bez otwierania i prefiltr do mechaniki. Dawać na wierzch włóknine? Nie będzie się zapychać?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jak prawidłowo ułożyć media w kubełku?

Postautor: Hunter » 8 maja 19, 20:19

Włóknina nie jest potrzebna :)
Zawsze są jeszcze worki na media jeśli ktoś bardzo się obawia o wirnik... https://allegro.pl/oferta/siatka-worek- ... 7948872759
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości