Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hood » 16 lutego 19, 19:03

Posiadam 112 litrowe akwarium ze średnią ilością roślin. Glonów raczej nie mam a te co są to na krawędziach liści np. na anubiasie. Jakby krasnorosty ale nie jestem pewien. Nie stosuje co2 bo mnie nie stać. Stosuje easy carbo czyli carbo w płynie od bioline.pl. Do tej pory dawałem 4 psiknięcia carbo w płynie. Czy to nie za dużo z moją ilością roślin? Może trzy psiknięcia? Z roślin mam jedną dużą echinodorus, spory anubias, dalej dwa małe echindodorusy, jedna większa zwartka, I sporo pływającego ale nie wiem jak się nazywa. Jak na 112 litrów to średnio-dużo. No2 mam 0, No3 50, Po4 mam 1. Rośliny jako tako rosną ale boje się wysypu glonów.
Więc wracając do sprawy ile psiknięć carbo w płynie? Tak aby nie popalić roślin. Trzy? cztery? A może dwa?

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: pimowo » 16 lutego 19, 22:43

A jak producent zaleca?

NO3 50mg/l to dużo, bardzo dużo-jak i w jakiej ilości podnieniasz wodę?

Najlepiej jakbyś opisał cały zbiornik, światło etc może jakaś fotka.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hood » 16 lutego 19, 22:55

Producent zaleca 1 psiknięcie na 100 l przy małej ilości roślin, 2 psiknięcia przy średniej i 4 przy dużej ilości roślin(na 100 L). No 3 mam może dlatego wysokie bo podmieniam 15 litrów wody co tydzień(1 wiadro), może zwiększyć do 30 Litrów co tydzień? Fotki nie zrobie bo nie mam czym. Światło mam 48 wat na 112 litrów czyli jakieś 0,42 wata na litr. Filtr to aquael unimax 250. Grzałka 75 wat ikola z termostatem. Ryby to brzanki w ilości 12 sztuk.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hunter » 17 lutego 19, 10:16

Jak więc bez fotki mamy ocenić czy w akwarium masz małą, średnią czy dużą ilość roślin?
Przy Twoich aktualnych parametrach wody wypadałoby machnąć przez kolejne 2 tygodnie podmianę 50%, a potem już 30%. 15L na 100l akwarium to zdecydowanie za mało.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hood » 17 lutego 19, 10:59

Musicie mi uwierzyć na słowo że jest średnia ilość roślin. Podmieniłem dzisiaj rano 30% wody. Kolego Hunter ,czy mam podmieniać codziennie przez dwa tygodnie 50% wody?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hunter » 17 lutego 19, 12:45

Skoro mamy Ci uwierzyć na słowo, to wychodzi 2 naciśnięcia dziennie, prawda? ;)
Hood pisze:Kolego Hunter ,czy mam podmieniać codziennie przez dwa tygodnie 50% wody?

Nie. Masz dokonać kolejnych 2 podmian (wg swojego schematu podmian, np w każdą sobotę) w ilości 50% objętości netto akwarium, a potem zejść do 30%. 15L na Twoje akwarium to za mało.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile psiknięć carbo w płynie na 112 litrów? Trzy czy cztery?

Postautor: Hood » 17 lutego 19, 12:55

Co do fotek nie mam ani cyfrówki, a w starym telefonie mam 1,3 Mpx więc nie ma co sobie dupy zawracać. Ale dobra będe dawał 2 psiknięcia. Bede trzymał się schematu podmian który podałeś.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości