Problem z testem PO4 od zoolka

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Problem z testem PO4 od zoolka

Postautor: Hood » 3 lutego 19, 16:26

Cześć

Używam testu do mierzenia fosforanów od zoolka. Niestety mam z nim problem tzn. nie dowierzam mu bo nie mam żadnych praktycznie glonów, tam raz na 2 tygodnie przejade czyścikiem magnetycznym szybe, rośliny rosną w miare szybko, a tu zoolek pokazuje mi że mam ponad 5.0 PO4. Nie wiem może aż tak bardzo się nie znam ale przy takim po4 powinienem mieć wysyp glonów, rośliny by nie rosły a tu nic takiego się nie dzieje. Czy wy też tak macie z tym konkretnie testem? Dodam jeszcze tylko że jest to chyba nieopłacalny test bo przeważnie data ważności jest na rok góra półtora. To mało w porównaniu z testami sery czy jbl.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Problem z testem PO4 od zoolka

Postautor: Hunter » 4 lutego 19, 16:54

Jasna sprawa, że testy Zooleka nadają się tylko do utylizacji :D Kto płaci tanio, płaci potem podwójnie ;)
Ale to też nie tak, że musi wskazywać głupoty. Przy stężeniu >5mg/l PO4 niekoniecznie muszą rosnąć glony. PO4 nie jest też jakoś bardzo toksyczne dla zwierząt. Jeśli chcesz sprawdzić poprawność testu to zostaje jedynie konfrontacja z innymi, bądź sporządzenie roztworu o wiadomym stężeniu PO4 np za pomocą soli KH2PO4 i sprawdzeniu go testem (tak zwana kalibracja testu).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Hood
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 18 listopada 18, 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z testem PO4 od zoolka

Postautor: Hood » 4 lutego 19, 20:05

Kupiłem test na po4 od sery. I zrobiłem konfrontacje. No i zoolek cały czas uparcie pokazuje ponad 5.0 , natomiast sera... że 1.0 . Po tym wszystkim nie będe już kupował testów zoolka. Co z tego że tanio jak wychodzi... drogo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości