Torf w filtrze

Robert224
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 31 grudnia 18, 12:20

Torf w filtrze

Postautor: Robert224 » 31 grudnia 18, 12:25

Witam, chciałbym się dopytać w sprawie mojego filtra kubelkowego który pracuje w akwarium BlackWater. Otóż chciałem zabarwić wodę wiec dodałem do filtra już przy założeniu torf włóknisty. W opakowaniu nie było żadnego woreczka, wiec pomyślałem ze nie trzeba i włożyłem do filtra. Filtr uruchomiłem i woda w wczoraj założonym akwarium jest bardzo mętna, spodziewam się ze filtr jeszczze musi wyklarować wodę ale czy to nie jest tez spowodowane włożeniem torfu do filtra „na sucho”? Jeśli tak to co zrobić? Jaki wkład dać ewentualnie zamiast torfu? Dziękuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Torf w filtrze

Postautor: Hunter » 31 grudnia 18, 13:39

Witaj,
wczoraj zalałeś baniak? Daj mu czas. Akwarium musi "dojrzeć": viewtopic.php?p=289913#289913
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Robert224
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 31 grudnia 18, 12:20

Re: Torf w filtrze

Postautor: Robert224 » 31 grudnia 18, 17:27

dobra, ale rozumiem że to nie jest wina torfu? Wiem co to cykl azotowy ;) tylko chciałem się upewnić czy nie muszę znowu otwierać kubła, wylewać wody, zalewać ponownie bo to sporo pracy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Torf w filtrze

Postautor: Hunter » 31 grudnia 18, 18:07

Nie wiem jakie to zmętnienie masz... no ale raczej na bank to niedojrzałe akwarium. Daj mu 2-3 tygodnie nim wpuścisz ryby. Może coś się zmieni do tego czasu.
Rzuć też okiem na ten temat. Jest tam zdjęcie akwarium BW z ciemną i mętną wodą. Niektórzy twierdzą, że tak ma być :D
viewtopic.php?f=40&t=46011&start=15
W każdym razie jak ja w zamierzchłych czasach bawiłem się w BW to miewałem ciemną, ale raczej klarowną wodę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Torf w filtrze

Postautor: Mattija2 » 31 grudnia 18, 19:26

Po dodaniu dużej ilości garbników (torf czy zmielone liście) zmętnienie to normalna sprawa. Mija po kilku dniach.
W BW raczej woda jest klarowna, po prostu jest innego koloru - oczywiście nie aż tak klarowna jak w CW czy holendrach, lecz na pewno nie jest mętna.

Poza tym twardość wody też na to wpływa (przejrzystość przy obecności tanin). Wystarczy zrobić 2 herbaty (spożywcze) - jedną na kranie, drugą na RO. Porównajcie przejrzystość wody ;)
To samo ma się do wody w akwarium, może nie aż w takim stopniu, jednak ma.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości