Akwarium roślinne

taquito
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 14 listopada 13, 13:42

Re: Akwarium roślinne

Postautor: taquito » 8 listopada 18, 15:00

barttsw pisze:dobra ja odpuszczam


Widocznie się nie nadajesz. Elo

Dzięki za "pomoc". Dam radę. #nooffence #peace

Temat można zamknąć, bądź usunąć.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Akwarium roślinne

Postautor: Hunter » 8 listopada 18, 17:11

taquito pisze:A takie coś się nie nada?
https://led-byt.pl/pl/p/Halogen-naswiet ... -6500K/428

Nie warto. Serio.

taquito pisze:Mam wrażenie, że proponowane jest mi duże akwarium, bo łatwiejsze, ale do tego dostaję w pełni profesjonalną lampę, którą mam wykonać sam. Nie potrzebuję jakichś cudów tylko zwyczajne 6500k do kilku prostych w uprawie roślin.

To prawda, że większe akwarium zdecydowanie łatwiej jest utrzymać. Chodzi tutaj o wahania parametrów wody, im większy litraż tym akwarium jest bardziej "stabilne". Z maleństwami trzeba obchodzić się jak z dzieckiem, jest delikatne ;)
Do rzeczy.
Akwarium roślinne dla roślin prostych w uprawie wymaga odpowiedniego światła.
Zakładam że wybierasz baniak 60x35x35, a więc z gotowców masz możliwość oświetlania akwarium za pomocą świetlówek (opcja wg mnie odpowiednia dla Ciebie) np taka: https://allegro.pl/belka-lampa-aluminio ... 08442.html
Z tym, że świetlówki będą do wymiany po jakichś 6-9 miesiącach, najlepiej już na typowo "akwarystyczne" z widmem przystosowanym dla wzrostu roślin.

W gotowe "ledy" iść nie warto, bo większość świetlówek LED czy belek jest opartych na paskach led, które słabo wypadają w akwarystyce roślinnej. Można natomiast wykonać samemu fajną belkę, ale wymaga to wiedzy. Można też zlecić komuś wykonanie takiej belki (mogę polecić sprawdzone osoby jeśli chcesz), ale tu trzeba mięć gruby portfel ;)

Światło to jedno, jest jeszcze kwestia nawożenia i CO2, ale to już inny temat. Tu można napisać cały artykuł, daj znać jeśli będziesz już działał z baniakiem na poważnie to jakoś Cię poprowadzimy.
Ewentualnie poszukaj w sieci przykładowe zdjęcia baniaków które Ci się spodobają i powklejaj zdjęcia, abyśmy wiedzieli do czego chcesz dążyć i doradzimy wybór sprzętu.

barttsw pisze:6 rzedów po 9diod
do tego TC-420

Już daj spokój z tym TC :D Masz go od tygodnia a wcześniej też miałeś belki na power led, tyle że sterowane ręcznie i dawało radę. To jakieś 100-150zł zostaje w kieszeni. Nie widzę sensu stosować automat w tym akwarium. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium roślinne

Postautor: barttsw » 8 listopada 18, 17:30

Hunter pisze:Już daj spokój z tym TC Masz go od tygodnia a wcześniej też miałeś belki na power led, tyle że sterowane ręcznie i dawało radę. To jakieś 100-150zł zostaje w kieszeni. Nie widzę sensu stosować automatu w tym akwarium.
Rafał a sie czepiasz :mrgreen: jasne ze sie da moze zle to napisalem ze moze byc jako opcja :P
Hunter pisze:np taka: https://allegro.pl/belka-lampa-aluminio ... 08442.html
bardzo fajne belki dosc sporo ich pomontowalem i swieca do dzis a maja jakies 3-5 lat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości