Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: LubieSernik » 22 sierpnia 18, 16:47

Witam, dzisiaj zrobiłem małe zakupy i mam parę pytań. Za 100zl udało mi się kupić akwarium 115l 105x32x35, w gratisie dostałem 2 filtry eheim 2213 oraz lampę t5 15w. Jeden wygląda jak nowy i działa bezglosnie, drugi też działa tylko brakuje ceramicznego wałka od wirnika oraz uszczelek, zaczepów. Zbiornik dzisiaj zalalem na podwórku żeby osad namiękl, jutro spróbuję go wyczyścić octem. Sek w tym że to wszystko było po żółwiu i stało ponad rok nieużywane... Czy trzeba będzie to jakoś specjalnie odkazic? W filtrach były też wkłady tzn waty, gąbki oraz ceramika w dwóch rozmiarach. Czy wygotowanie wkładów wystarczy czy nadają się tylko do śmieci?

Czy takie oświetlenie na początek wystarczy? W przyszłości na pewno zmontuję kolejną belkę na power led, ale chwilowo nie mam luźnych 200zl.
https://allegro.pl/oprawa-hermetyczna-120cm-2-swietlowki-led-40w-i6723090076.html?fromVariant=7179402191

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: Hunter » 23 sierpnia 18, 06:12

Wata pewnie do wywalenia. Resztę dobrze wypłucz a potem wysusz przez kilka dni. Nie będzie trzeba nawet gotować.

Lampa jak lampa, zależy co chcesz trzymać w baniaku. Na akwarium "ogólne" będzie OK, na roślinne słaba opcja. Masz tam do wyboru dwie barwy to weź tą zimniejszą (6000k).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: barttsw » 23 sierpnia 18, 06:20

LubieSernik pisze:https://allegro.pl/oprawa-hermetyczna-120cm-2-swietlowki-led-40w-i6723090076.html?fromVariant=7179402191

to sie nie nadaje to po pierwsze oprawa przemysłowa ktora ma oslone i dodatkowo stlumi sciatlo po drugie swietlowki ledowe nnaprawde nie nadaja sie do celow akwarystycznych mam to nad moim ogrodem wertykalnym i szalu nie robi rosliny nie rosna jak powwinny

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: Hunter » 23 sierpnia 18, 13:49

Sorry nie oczytałem, że to "świetlówki LED". Co za nazwa :lol: Jak czytam "świetlówka" to w domyśle mam świetlówkę tradycyjną, a nie jakieś tam zamykane taśmy led czy inne moduły w szklanych kloszach :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: barttsw » 23 sierpnia 18, 14:31

Rafal ja wlasnie doczytuje bo juz tez sie nie raz na to nabrałem :D do oswietlenia ogolnego sa ok ale do celow akwarystycznych to jedna wielka pomyłka

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: LubieSernik » 23 sierpnia 18, 18:27

Dobra, świetlówki Led odpadają, a co powiecie na taką lampkę?
https://allegro.pl/oprawa-lampa-sufitowa-2x18w-rastrowa-panel-natynk-i6922816266.html#thumb/2

Długość ok 70cm, zbiornik 105cm. Lampka krótka, wąska, 2x 18w t8. U mnie w miescie są takie świetlówki od firmy happet jak w linku niżej. Czy taki zestawik zda egzamin? Który rodzaj świetlówek kupić?
http://happet.pl/pl/Katalog2/Artykuly-zoologiczne/Akwarystyka/Akwarystyka-slodkowodna/Kamienie-napowietrzajace/NATURAL-T8.html

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: barttsw » 23 sierpnia 18, 18:55

Kolego zapytam to ma byc do akwarium czy do oswietlenia pokoju ?

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: LubieSernik » 23 sierpnia 18, 19:41

Chwilowo do startu akwarium, za miesiąc czy dwa pójdzie do garażu a zbiornik dostanie belkę power led.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: barttsw » 23 sierpnia 18, 20:53

Ona jest nawet za krotka bo tylko 60 cm
I jakos tej lapy jest tragiczna
Wiem co.mowie bo montowalem je i wszystkie 60 szt poszly do zwrotu

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: jurkin » 23 sierpnia 18, 21:00

Jak na miesiąc czy dwa to nic nie kupuj tylko od razu inwestuj w power ledy, szkoda kasy. Na starcie lepiej w ogóle nie świecić niż świecić byle czym, mniej problemów.

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Re: Używany filtr kubełkowy, start nowego zbiornika

Postautor: LubieSernik » 23 sierpnia 18, 21:17

Ok, w takim razie wstrzymam się z zakupem. Za jakis tydzień po posadzeniu roślin z przycinki włączę tę świetlówkę 15w i akwarium będzie czekać na lepsze światło :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości