Nano 20l

goliat
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 18, 15:42

Nano 20l

Postautor: goliat » 10 maja 18, 15:48

Witam :) Nie wiem cyz trafiłem do odpowiedniego działu, ale cóż, trzeba spróbować!
Bardzo chciałbym założyć córce nano akwarium, nie powiem córa zwariowała na tym punkcie, mimo, że ma dopiero 7 lat. :mrgreen: Czy takie akwarium do 20l będzie odpowiednim miejscem do życia dla jakiejś niewielkiej rybki lub może paru?
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z takim rodzajem akwarium?
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie! ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Nano 20l

Postautor: Hunter » 10 maja 18, 19:16

Wbrew temu jak się może wydawać nano akwarium jest zdecydowanie trudniejsze w utrzymaniu niż "zwykłe". Im większe akwarium tym łatwiej prowadzić, ponieważ jest stabilne parametrowo (flora bakteryjna ma gdzie się rozwijać i funkcjonować). Można się pokusić o stwierdzenie, że im większe akwarium tym większa możliwość uzyskania w pełni/pośrednio samodzielnego ekosystemu, czego oczywiście nie możemy powiedzieć o 20L szklance.

Niemniej jednak, tak; istniej pewne gatunki zwierząt, którym krzywda dziać się nie powinna (a przynajmniej nie w sensie zbyt małej powierzchni do życia). Głównie są to ślimaki i krewetki, ale małe rybki tez się znajdą. Odsyłam do tematu: viewtopic.php?f=27&t=43416
Problem w tym, że liczebnościowo nie poszalejesz. Nie sądzę aby to się córce spodobało :( Nie dość, że miniaturowe ryby to jeszcze w ilościach możliwych do policzenia na palcach jednej ręki (to już i tak dużo ;) ).

Stawiaj Jej od 60L w górę, będzie większy wybór ryb, rozmiarowo większe no i akwarium stabilniejsze. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Nano 20l

Postautor: kodzaj11 » 15 maja 18, 23:56

Jak chce małe niech zakłada małe bo krewetki są o wiele bardziej interesujące niż te małe rybki, ja sam chyba niedługo przejdę na same krewetki u siebie w 225l.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości