Początkująca prosi o pomoc :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: barttsw » 23 kwietnia 18, 22:35

inaczej
jaki maxymalny wymiar mozesz sobie pozwolic
albo podaj jaka kasa dysponujesz
mam jeden pomysl ale zbiornik musial by byc 45-50 cm dlugi

agatosia
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 18, 13:16

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: agatosia » 23 kwietnia 18, 22:38

Wolałabym żebyś powiedział jakie są opcje i zastanowię się czy chcę wydać tyle kasy ;)
Na upartego mogę mieć duży budżet, ale jeszcze nie wiem czy chcę :)

Długość zbiornika 45 cm to chyba nie problem, akwarium 25l jakie wczesniej miałąm na oku miało 40cm

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: barttsw » 23 kwietnia 18, 22:41

kolazanko 50l zbiornik okolo to nie sa jakies gigantyczne koszta

opcje widze jedna ze wzgledy na brak doswiadczenia
Poecilia wingei same samce
bo jeszcze jest opcja harem muszlowca ale tu ci na poczatku drogi nie polecam
ja was poczatkujacych nie rozumie dlaczego sie pchacie w nano akwaria to nie sa zbiorniki dla was

agatosia
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 18, 13:16

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: agatosia » 23 kwietnia 18, 22:52

Im większe akwarium tym większy problem z miejscem na nie, koszty (nie tylko akwarium ale tez inne filtry, grzałki itd), więc mało kto bez doświadczenia pewnie chce się w to pakować.
Poza tym pozornie małe wydaje się łatwiejsze w utrzymaniu. (Rozumiem, że tak nie jest, ale na początku się tak wydaje.)
Teraz to już sama nie wiem co robić, wiedziałam, że to jest trochę skomplikowane, ale nie że aż tak... I jeszcze tak trudno o sensowne informacje w Internecie.
Jestem mega rozczarowana niestety, wychodzi na to, że mam w mieszkaniu lepsze warunki do trzymania psa niż rybki.
Przemyślę temat

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: barttsw » 23 kwietnia 18, 23:00

agatosia pisze: I jeszcze tak trudno o sensowne informacje w Internecie.
wy mlodzi chcecie wszystko na tacy a jak sie chce wszystko mozna znalesc ale nie ktos za mnie odwali robote i poda mi wszystko na tacy
wezcie sie choc troche wysilcie i poczytajcie o srodowisku danej ryby
w necie jest tego multum

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: kodzaj11 » 23 kwietnia 18, 23:23

A ja mysle, ze dojrzalsze krewetki filtrujace spokojnie mozna trzymac z bojownikiem, jesli u mnie poradzily sobie z kakadu to spokojnie poradza sobie i z bojownikiem :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: abiba » 23 kwietnia 18, 23:37

Też tak uważam .
Bart - trochę świrujesz . Odstraszasz dziewczynę każdym zdaniem:) Nawet nie możesz napisać po polsku co za rybki proponujesz .

Bojowniki faktycznie żyją w miekkiej i kwasnej wodzie .
W twojej kranówce jakoś nie wierzę w ten obojetny odczyn ale nie uważam to za tragedię .
Zakładając że będziesz w tygodniu wymieniała 20%wody potrzebujesz więc jakies 4 litry ale przecież wodę demineralizowana będziesz dodawała do kranówki . Nie wiadomo na razie w jakich proporcjach ale możemy wstępnie założyć że uzyjesz 2-2,5l demineralki plus resztę kranówki . Więc styknie 10l wody na miesiąc ( a może mniej ) .
Do zakwaszenia minimalne ilości albo kwasu albo czegoś z akwarystycznego .
Napisałbym że jeśli nie masz jakieś bardzo twardej wody to da radę nawet bez uzdatniania dla bojka ale mnie zjadą koledzy bo jak już gdzieś przeczytałem nie ma kompromisów ;)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: barttsw » 24 kwietnia 18, 06:15

abiba zlitujsie ph podchodzace po 8 i bojek bez duzej dawki kwasów humusowych i zjechaniemmocno z kh ktore tez bedzie w granicach 16 nie da sie
Konrad filtrujace to inna ajka ale tu byla mowa o redkach

agatosia
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwietnia 18, 13:16

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: agatosia » 24 kwietnia 18, 21:23

Jestem już duża, jakoś radzę sobie w życiu i umiem poszukać informacji. Nie trzeba podawać mi na tacy. Po prostu zauważam problem, że każdy mówi co innego i po całym dniu od świtu do nocy spędzonym na czytaniu o tym nadal prawie nic nie wiedziałam, a jest to jednak kilka/kilkanaście ładnych godzin. Także myślę, że "trochę się wysiliłam". Jak ktoś długo siedzi w temacie to wszystko wydaje się takie oczywiste.

O tych krewetkach rc też wyczytałam oczywiście w Internecie, tutaj dostałam info, żeby NIC z bojkiem nie trzymać, a jednak się okazuje, że krewetki filtrujące są okej (dzięki za informację :) ) także ciężko jest osobie nie rozeznanej w temacie się od razu we wszystkim połapać.

Gadałam z chłopakiem, przejdzie ta woda destylowana. Czym najlepiej zakwaszać? Czy oprócz tych dwóch rzeczy pozostają jakieś ważne problemy?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: barttsw » 25 kwietnia 18, 05:50

agatosia pisze: Czym najlepiej zakwaszać?
torfianka ale najpierw trzeba mocno zbic kh

lukaskupasz
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwietnia 18, 07:49

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: lukaskupasz » 30 kwietnia 18, 11:47

Otóż kupiłam 2 ramirezki które nie chciały dobrać się w parę przez 2 miesiące. Zgodnie z zaleceniami innych dokupiłam jeszcze 4 kolejne i przełożyłam je do zbiornika 25L i dalej to samo tyle że teraz to są walki niesamowite. Ryby męczą się od trzech tygodni. Proszę o pilną poradę.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: Hunter » 30 kwietnia 18, 14:36

lukaskupasz pisze:Zgodnie z zaleceniami innych dokupiłam jeszcze 4 kolejne i przełożyłam je do zbiornika 25L i dalej to samo tyle że teraz to są walki niesamowite.

Ciekawe kto zalecił Ci trzymać Remirezy w 25l akwarium??? :shock: :shock: :shock:
One pływają w puszce na konserwy. Jak niby maja się dobrać w pary?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: DaveProzny » 2 maja 18, 14:14

Wiem już dlaczego tyle osób opuszcza to forum. Przepraszam za wyrazy, ale jakiś frustrat, który zamiast przyjaźnie podchodzić do nowych jedzie po nich przy pierwszej okazji. Zamiast jak Hunter o i wespa w miare delikatnie poruszać temat to nawet po POLSKU nie potrafisz podać początkującym nazw. Nie każdy zna łacine.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: Mattija2 » 2 maja 18, 14:32

DaveProzny pisze:Wiem już dlaczego tyle osób opuszcza to forum. Przepraszam za wyrazy, ale jakiś frustrat, który zamiast przyjaźnie podchodzić do nowych jedzie po nich przy pierwszej okazji. Zamiast jak Hunter o i wespa w miare delikatnie poruszać temat to nawet po POLSKU nie potrafisz podać początkującym nazw. Nie każdy zna łacine.


Czasem nie można inaczej. Brak wiedzy nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności. To czy ryba to Altum czy gupik to bez znaczenia.

Wracając do tematu:
Moim zdaniem do 30l akwarium spokojnie starczyłaby demineralizowana woda na podmiany, choć zastanówcie się nad kosztem liniowego RO (ok. 115 zł z przesyłką). Wtedy zlejesz ok. 20L wody z RO, dodasz 10l kranówki i dostaniesz wodę o GH ~5-6, KH pewnie coś podobnego lub niżej (wnioskując po odczynie obojętnym). Taką wodę możesz zakwasić np. stosując szyszki olchy i liście (buk, dąb, etc) wrzucając je wprost do akwarium lub robiąc z nich "wywar" (0,5l RO, kilkanascie szyszek i lisci) i tak spreparowana woda powinna być jak najbardziej odpowiednia dla bojka. Przy podmianie (zakładając 10l) użyjesz 6.5 l RO i 3.5l kranówki, żeby trzymać parametry. To wszystko.
Do tego grzałka, żeby bojkowi trzymać temperaturę. Pamiętaj, że lubi wysoką + jest to labiryntowiec więc pokrywa się przyda (lub szkło nakrywkowe).

Krewetki pokroju RC raczej się nie sprawdzą, przerabiany temat. Chyba, że filtrujące (w końcu są 5x takie).
Do akwa jakieś gałązki (nawet z lasu/parku), ew. korzonki, parę niewymagających roślin i woda j.w. - taki setup będzie dla Ciebie jak najbardziej zadowalający.

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Początkująca prosi o pomoc :)

Postautor: DaveProzny » 2 maja 18, 15:27

Czasami. Nie przy prawie każdej okazji
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości