Akwarium 1000l

pawelmisiek26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwietnia 18, 12:10

Akwarium 1000l

Postautor: pawelmisiek26 » 10 kwietnia 18, 12:25

Witam, postanowiłem ponownie założyć akwarium malawi. Wcześniej miałem 420l, ale sytuacja rodzinna zmusiła mnie do sprzedania wszystkiego. Chciałbym zacząć od nowa, ale tym razem zrobić to porządnie. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś posiada tak wielkie akwarium. Napisałem 1000l, ale szukam też zbiornika nawet większego.

Konkretnie chodzi mi co potrzebuje aby wszystko super śmigało. Chciałbym zaznaczyć, że zamierzam posiadać automatyczną podmiankę ponieważ latanie z wężem w poprzednim akwarium było dość uciążliwe. Wiem że potrzebny będzie sumb itd.

Znalazienie wszystkiego krok po kroku zajeło by mi pewnie z 2 miesiące, a ktoś może posiada już taki baniak i ma wszystko tak dobrane że super mu śmiga.

Konkretnie chodzi mi co powinnem mieć do takiego dużego akwarium :

-sumb- jak duży, ile komor, co w tych komorach
-filtry zewnętrzne
- cyrkulator
-Oświetlenie jak mocne , czy lepsza belka czy cała pokrywa od góry i świetlówki
- Jak przeglądam ogłoszenia sprzedaży akwarium znalazłem w niektórych że posiadają także komin , nie bardzo wiem do czego to jest i jak to działa ?

Co jeszcze powinno zawierać takie akwarium ? Co do życia to najmniejszy problem i to na samym końcu. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 1000l

Postautor: barttsw » 10 kwietnia 18, 14:28

pawelmisiek26 pisze:Jak przeglądam ogłoszenia sprzedaży akwarium znalazłem w niektórych że posiadają także komin , nie bardzo wiem do czego to jest i jak to działa ?
komin niezbedna rzecz do sumpa komin jak działa to banalnie proste jest to kawałek szkła w kszłcie prostokonka w nim 3 rury zrzut rewizja powrot przez komin idzie cały obieg systemu
pawelmisiek26 pisze:-sumb- jak duży, ile komor, co w tych komorach

jaki duzy najwiekszy jaki sie tylko da
a ilosc komor to zalerzy ja wole 3 komory prosto i bez problemow
pawelmisiek26 pisze:- cyrkulator
do czego ci w słodkowodnym?
pawelmisiek26 pisze:Oświetlenie jak mocne , czy lepsza belka czy cała pokrywa od góry i świetlówki
tu raczej belka led DIY

i zaplanuj zbiornik z glowa
najpierw obsada i potem do tego cala reszta nie na odwrot

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Akwarium 1000l

Postautor: abiba » 10 kwietnia 18, 15:25

barttsw pisze:...
najpierw obsada i potem do tego cala reszta nie na odwrot


Przsadzasz . Jeśłi ma miejsce pieniądze i marzenie posiadania zbiornika 1000+ to niech to robi planując cała infrastrukturę . Przecież nie ma znaczenia jaka będzie miał obsadę w konstrukcji sumpa oraz innych technikalii . Róznice w przypadku malawi pojawią sie na etapie aranżacji a taki zbiornik pozwala na w miarę swobodne wybory

pawelmisiek26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwietnia 18, 12:10

Re: Akwarium 1000l

Postautor: pawelmisiek26 » 10 kwietnia 18, 16:04

Gdy posiadałem poprzednie akawarium to zdarzało się, że Acei prawie wyskakiwało ze zbiornika także chyba wole całe zabudowane akwarium z szafka oraz pokrywą. To co piszecie to wszystko mniej więcej wiem , chodziło mi bardziej o konkrety tzn. jaka pompę polecacie do sumb , jakie listwy led itd. Wiadomo że przy malawi oświetlenie nie jest aż tak ważne bo roślin nie planuje , ale fajnie jakby oświetlenie ładnie podkreślało ubarwienie ryb. Co do aranżacji to chciałem wapień filipiński , miałem wcześniej łupki czarne i biały piasek , jednak wapień wygrywa.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 1000l

Postautor: barttsw » 10 kwietnia 18, 16:14

Sory noe kumam co piszesz
Proste pytanie slodkie czy morskie ?

pawelmisiek26
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwietnia 18, 12:10

Re: Akwarium 1000l

Postautor: pawelmisiek26 » 10 kwietnia 18, 16:25

Napisałem dwa tematy w różnych działach, aby uzyskać mniej więcej koszt jednego i drugiego. Jak ktoś się orientuje będę wdzięczny za informacje o kosztach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości