Chłodzenie.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Chłodzenie.

Postautor: kodzaj11 » 11 kwietnia 18, 19:01

I to coś co wkleiłeś mi to też odetnie dopływ prądu do wentylatorów jeśli temperatura osiągnie próg?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Chłodzenie.

Postautor: barttsw » 11 kwietnia 18, 19:04

kodzaj11 pisze:I to coś co wkleiłeś mi to też odetnie dopływ prądu do wentylatorów jeśli temperatura osiągnie próg?

ja mialem taki http://allegro.pl/termostat-stc-1000-re ... 59490.html i dzialal

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Chłodzenie.

Postautor: Hunter » 11 kwietnia 18, 19:12

kodzaj11 pisze:I to coś co wkleiłeś mi to też odetnie dopływ prądu do wentylatorów jeśli temperatura osiągnie próg?

Tak. Ustawisz sobie 25*C to od tej wartości w górę będzie podawał prąd na gniazdko. Jeśli temp spadnie poniżej ustawionej to wyłącza. Oczywiście jest pewna granica błędu więc nie ustawiaj grzałki i wentylatorów na przykładowe 25*C, bo może się zdarzyć tak, że pójdą oba na raz :P Ustaw z różnicą 1-2 stopni.

Wg mnie to najprostsze rozwiązanie, które zresztą całkiem niedawno, bo chyba w ubiegłe lato było z powodzeniem stosowane u nas na forum do sterowania systemem schładzania wody za pomocą lodówki samochodowej (kilku metrów węża podłączonego do filtra schowane do lodówki). To dopiero były straty ekonomiczne :P no ale działało.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Chłodzenie.

Postautor: kodzaj11 » 11 kwietnia 18, 19:12

Chłopaki hehe każde z Was podane wygląda inaczej, podpowiedzcie mi tylko jak to działa, bo zwykle ktoś coś tam wklei do pożądanej roboty którą ma wykonać ale po drodze zapomina o kilku innych rzeczach by to działało w całości, dlatego pytam ????

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Chłodzenie.

Postautor: kodzaj11 » 11 kwietnia 18, 19:33

Dobra Hunter zamawiam, jak coś to będzie na Ciebie :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Chłodzenie.

Postautor: abiba » 11 kwietnia 18, 19:33

Potrzebujesz oprócz wentylatorów jakiś zasilacz 12V np: http://allegro.pl/zasilacz-wtyczkowy-oe ... 5521e66fbb do zasilania tychże .

jeśli użyjesz tego który wylinkował Hunter po prostu wkładasz zasilacz do gniazda regulatora wentylatory podłączasz do zasilacza i po sprawie .
Wprawdzie to najbardziej prymitywny regulator jaki sobie można wymyśleć ale zwykle to działa a ma jedną zaletę - żadnych dodatkowych połączeń więc przeraźliwie prosty .

W innych przypadkach musisz np na wyjściu zasilacza wykonać kilka połaćzeń ale i tak nie potrzebujesz nic więcej niż zasilacz , regulator i te wiatraczki

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Chłodzenie.

Postautor: kodzaj11 » 11 kwietnia 18, 19:47

Zasilacze to akurat nie problem mam ich do groma... Dzięki panowie, przyjdzie i zobaczymy jak to będzie się sprawować

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości