Zasilacz do oświetlenia.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: kodzaj11 » 5 kwietnia 18, 15:43

Siemacie, czy mogłem spalić zasilacz dolutowując kabelek, który się obluzował? Podczas jego pracy? Czy raczej nie? Czy puścił dyma z przeciążenia? Bo coś mi wywaliło bezpiecznik w mieszkaniu ale nie podczas samego dolutowania tylko gdzieś może po 10min... obstawiam, że to zasilacz bo był taki gorący, że nie mogłem go wziąć w rękę, no i oczywiście było czuć swąd....

@edit
Na bank zasilacz bo sterownik teraz podpiąłem pod lapka i działa... nurtuje mnie tylko co doprowadziło do sfajczenia się go? Wy więcej w tym siedzicie może mieliście podobne przypadki? Zapas mocy niby miał a świeciłem dopiero na 85%... Czy to faktycznie przez tą moją zabawę z lutownicą? Ale jeśli byłoby spięcie to by wywaliło od razu a nie po 10 czy kilkunastu minutach???

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: barttsw » 5 kwietnia 18, 18:50

konrad przegrzałeś go
lub jak lutowałes to gdzies ci cyna kapla i zrobilo zwarcie

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: Hunter » 6 kwietnia 18, 08:11

Jeśli przed Twoimi pracami lutowniczymi zasilacz działał prawidłowo, osiągając "normalną" temperaturę to sprawa wygląda dość jasno 8)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: kodzaj11 » 6 kwietnia 18, 16:00

Ale to chyba nie powinno dzialac az z takim opoznieniem? Przeciez to elektrycznosc... :) Bylem dzis w Lublinie, wzialem wiekszy moca i z wmontowanym wiatraczkiem bo ten spalony nie mial, no i odesle go na reklamacje :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: barttsw » 6 kwietnia 18, 21:11

Ingerencja rowna z odrzuceniem reklamacji
Kup zasilacz z delty

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: kodzaj11 » 6 kwietnia 18, 21:26

Musza o tym wiedziec? :)
Sprzedalem im inna historie ale moim zdaniem to nie przez to, wiele razy tak robilem i nigdy nic sie nie dzialo, musze pomyslec o jakichs teleskopach bo czasami jak jestem zaspany to nie odchylajac do konca strzeli mi pokrywa o podpory i tak mi jeden albo dwa kabelki sie rozlaczaja.
Jakis trefny byl tamten zasilacz, grzal sie bardzo na niepelnej mocy, ten co mam teraz na 80% mocy jest chlodny, w sumie troche inaczej dzialaja, bo tamten przez oddawanie ciepla a ten chlodzi wiatraczek.
Oj nie wiem, uznaja reklamacje to bede mial w zapasie ;)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: barttsw » 6 kwietnia 18, 21:42

Myslisz ze oni sa glupi?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: kodzaj11 » 6 kwietnia 18, 21:49

Jakby sie przegrzal to powinien sie wylaczyc a nie sfajczyc, poza tym mial spory zapas... cyna tez nie kapnelo, bo zasilacz w szafce zamknietej sobie lezal a lutowalem 1,5m dalej.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: abiba » 6 kwietnia 18, 22:42

Jak go przeciązysz na wyjściu to powinien sie wyłaczyć, oczywiście jeśli został tak zaprojektowany a to wcale nie jest oczywiste .
Jeśłi zaś został przegrzany, mogła np zostać naruszona izolacja transformatora (2-3 zwoje kilku mikronowej folii ) i pierdut łącznie z wywaleniem bezpieczników - zwykle nie do naprawy .

To wcale nie musi być Twoja sprawka i nawet lutowanie pod napięciem może mieć mniejszy wpływ niz np wyłaczenie i właczenie z sieci ( najczestsza przyczyna uszkodzenia) chociaż lutowania czy jakichkolwiek czynności pod napięciem lepiej jednak unikać

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zasilacz do oświetlenia.

Postautor: kodzaj11 » 7 kwietnia 18, 11:56

No to bedziemy probowac reklamowac :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości