Mleczna woda od dzisiaj.

crescik
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 18, 15:06

Mleczna woda od dzisiaj.

Postautor: crescik » 31 marca 18, 15:27

Witam,

mam taką nieciekawą sytuacje w akwarium. Zbiornik ma 45l, filtr jakiego używam to Aquael Pat Mini, temperatura 24c.

Obsada:
5x neonki ine~
4x gupik
4x danio (takie w kropki)

do tego dwie roślinki ale nie znam nazw. I tak sobie to wszystko chodziło 2 miesiące, potem rybki dostały ospę, zanim zorientowałem się o co chodzi to padły gupiki i 2 neonki, potem lek Ichtio, podmiany wody co 3-4 dni przez 2 tygodnie,temperatura 28. 2 dni temu przyszedł czas na podmianę wodę już bez leku, zgodnie z zaleceniem wrzuciłem węgiel aktywny do filtra żeby usunąć resztki leku i dodałem te żywe bakterie, wszystko było dobrze, wczoraj uzupełniłem obsadę do 4 kiryski, 3 pstre, i jeden albinos. Do wieczora ładnie sprzątał akwarium i wszystko wyglądało ok, dziś rano mleko w akwarium, 3 neonki padły i jedno danio, kiryski co jakiś czas z glonojadem podpływają pod powierzchnie żeby zaczerpnąć powietrza, tak mi się wydaje. Nie mam pojęcia co mogło się stać przez noc.

Tak było wczoraj:
https://drive.google.com/file/d/1hWiBSg ... sp=sharing

Tak jest dzisiaj:
https://drive.google.com/file/d/18DQyal ... sp=sharing

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Mleczna woda od dzisiaj.

Postautor: Hunter » 2 kwietnia 18, 12:17

Oh :cry:

Tobie brakuje jakichkolwiek podstaw akwarystyki. Poczytaj w sieci poradniki dla początkujących, dużo, dużo czytaj.

To akwarium nadaje się wyłącznie na 5 sztuk gupika pawie oczko (same samce) i na chwilę obecną przy Twojej filtracji i przy Twojej wiedzy nic więcej nie powinno tam pływać.
To właśnie przyczyna zmętnienia wody i masowego śnięcia ryb - przerybienie i fatalny dobór obsady, ryb które nie powinny się znaleźć w tak małym akwarium.

Co robić:
1. Odłowić pozostałe ryby i oddać do sklepu/ oddać koledze do większego akwarium/ wystawić ogłoszenie np na OLX/ ogłosić się na facebooku wśród znajomych i innych portalach społecznościowych, że masz do oddania ryby - chodzi o to, żeby czym prędzej je usunąć z Twojego akwarium tym samym ratując im życie.
2. Poczekać cierpliwie, aż woda samoczynnie się wyklaruje (potrwa to od kilku dni do tygodnia).
3. Po samoczynnym wyklarowaniu się wody możesz wpuścić wspomniane 5szt gupika i nic więcej.
4. Skąpo karmić ryby, nie dolewać chemii i "bakterii".
5. Co tydzień, systematycznie podmieniać 30% wody netto na wodę świeżą, odstaną 1 dzień i ogrzaną do temperatury pokojowej.

Gwarantuję, że żadna ospa/ śnięcia ryb/ inne problemy nie będą miały miejsca tak jak nie mają miejsca u nas. To kwestia odpowiedniej pielęgnacji akwarium i zdrowego rozsądku przy planowaniu obsady zwierzęcej.
Muszę wyjmij czym prędzej, gdyż niepotrzebnie zatwardza wodę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości