Brak roślin a potrzeba oświetlenia

Mrokus
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 25 marca 18, 19:47

Brak roślin a potrzeba oświetlenia

Postautor: Mrokus » 25 marca 18, 20:00

Witam forumowiczów,

Na początku napiszę, iż odkupiłem dzisiaj akwarium, wraz z lokatorami i wystrojem a na domiar złego to mój pierwszy raz z tymi zwierzętami. Poszukałem trochę w internecie i wychodzi na to, że stałem się właścicielem 9 neonów Innesa i 1 bojownika w 25l akwarium. (Z tego co przeczytałem wygląda na przerybione.) Do tego pokrywa z oświetleniem, grzałka, i filtr+napowietrzacz. Na dnie leży żwir ceramiczny, jak dla mnie dość gruby - połowa orzeszków?. Nie ma w akwarium, żadnych roślin - wszystko sztuczne.

Wiem już i na wstępie popełniłem błąd i akwarium od razu uruchomiłem :/ Ale co się stało to się stało, szybko pobiegłem do zoologicznego po uzdatniacze do wody i może coś przeżyje. W każdym razie chciałbym uniknąć kolejnych takich sytuacji i stąd moja prośba o infromację.

Czy akwarium, w którym nie ma roślin, należy doświetlać? Jeżeli tak i przez jaki okres dziennie ? Akwarium aktualnie stoi w dość ciemnym kącie
Czy utrzymanie takiego akwarium przed atakiem glonów jest możliwe ?
Jak to wygląda z możliwością zasadzenia czegokolwiek na takim podłożu ? Urośnie coś na tym ?

Liczę na waszą pomoc :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Brak roślin a potrzeba oświetlenia

Postautor: Hunter » 28 marca 18, 09:08

Poszukałem trochę w internecie i wychodzi na to, że stałem się właścicielem 9 neonów inesa i 1 bojownika w 25l akwarium. (Z tego co przeczytałem wygląda na przerybione.)

łagodnie, bardzo łagodnie napisane :shock: :shock: :shock:
To akwarium w ostateczności nadaje się tylko i wyłącznie na 1 bojownika, reszta ryb nie powinna się tam znaleźć.

Wiem już i na wstępie popełniłem błąd i akwarium od razu uruchomiłem :/ Ale co się stało to się stało, szybko pobiegłem do zoologicznego po uzdatniacze do wody i może coś przeżyje.

Zamiast biec po uzdatniacze należało biec z rybami i próbować je oddać. W ten sposób miałyby jakikolwiek cień szansy na przeżycie. Teraz niestety są skazane na powolną śmierć. Czym prędzej neony Innesa (nie "inesa") wystaw na olx, bądź spróbuj oddać do sklepu. Ratuj póki jeszcze jest co.

Czy akwarium, w którym nie ma roślin, należy doświetlać?

Tak, akwarium należy oświetlać nawet jak nie ma w nim rośli. Choćby po to aby cokolwiek w nim widzieć ;) 5-6h maksymalnie póki nie ma roślin.
Czy utrzymanie takiego akwarium przed atakiem glonów jest możliwe ?

Tak, ale nie z obsadą którą aktualnie posiadasz. Przyczyną wysypu glonów jest np przerybnienie akwarium.
Jak to wygląda z możliwością zasadzenia czegokolwiek na takim podłożu ? Urośnie coś na tym ?

Nie napisałeś nic sensownego o granulacji podłoża. żwir ceramiczny wielkości połówki orzeszków, jakich? Włoskich, kokosowych, a może ziemnych? Raczej do wymiany na drobny żwir 1-3mm, a najlepiej piasek kwarcowy. Wtedy przy odpowiednim oświetleniu rośliny będą rosły.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości