Kwas solny

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Kwas solny

Postautor: skrzatekMK » 25 lutego 18, 12:18

Cześć,

Orientuj się ktoś gdzie można kupić kwas solny do akwarystyki? Znalazłem w Obi ale nie wiem czy nie jest on jakiś zanieczyszczony.

Pozdrawiam

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Kwas solny

Postautor: bozek886 » 25 lutego 18, 13:04

Cześć.
http://www.sklep.biomus.eu/pl/kwas-soln ... 17784.html
kwasu nigdy nie kupowałem, ale inne odczynniki mieli bardzo dobrej jakości...

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: Kwas solny

Postautor: skrzatekMK » 25 lutego 18, 15:10

Znalazłem też na innej stronie. I są różne rodzaje: czysty, czysty do analizy, ultra czysty i spcz. Nie wiem czy to ma różnicę i który brać?

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Kwas solny

Postautor: bozek886 » 25 lutego 18, 15:16

Myślę, ze musisz zadzwonić, albo napisać do jakiegoś sprzedawcy... oni na pewno Ci podpowiedzą...

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Kwas solny

Postautor: abiba » 25 lutego 18, 15:39

skrzatekMK pisze:Znalazłem też na innej stronie. I są różne rodzaje: czysty, czysty do analizy, ultra czysty i spcz. Nie wiem czy to ma różnicę i który brać?

Nie sądzę aby warto było przepłacać do ekstra czystości. Kwasu używą sie bardzo małe ilości w stosunku od ilości wody stąd ew. zanieczyszczenia są tak małe że nie ma co sie nimi przejmować . Moim zdaniem do zaakceptowania jest nawet jakość techniczna.
Zaniczyszczenia i tak będą zdecydowanie mniejsze niż produkty uboczne rozkładu najczystszego nawet kwasu solnego.

ps
dlaczego tak popularny stał sie kwas solny a nie np. kwas azotowy którego reakcje nie powodują powstawania chlorowców?

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: Kwas solny

Postautor: skrzatekMK » 25 lutego 18, 18:52

abiba pisze:powodują powstawania chlorowców


A czym one grożą w akwa?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Kwas solny

Postautor: abiba » 25 lutego 18, 20:04

Wszystko zależy od stężeń. W naszych realiach pewnie ma to znaczenie marginalne ale domyślam sie, że ew. zanieczyszczenie kwasu solnego technicznego ma jeszcze mniejsze i stąd moje, wcześniej zaprezentowane przekonanie, że szukanie jakiegoś extra czystego kwasu to nadgorliwość/przesada

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Kwas solny

Postautor: Peter007 » 2 marca 18, 17:45

Ja używam kwasu siarkowego czyli popularnego elektrolitu do akumulatorów. Do dostania na stacjach benzynowych czy sklepach motoryzacyjnych.
W drodze ku Tanganice

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości