Początkujący akwarysta.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Hunter » 8 lutego 18, 14:05

Arturrro pisze:https://www.roslinyakwariowe.pl/forum/download/file.php?id=426&mode=view

Chciałbym stworzyć coś zbliżonego do tego akwarium :)

Tylko za chiny nie wiem co tam za roślinki wystepuja... :(


Jakiś mech na podłożu, po bokach rotala. Ciężko powiedzieć, bo zdjęcie małe.
No w kazdym razie to nie jest baniak >300l :P Ciekawie zrobiona aranżacja i dobór roślin optycznie powiększa baniak, ale celuję że to około 150-200L.

barttsw pisze:sory jak idziesz w ta strone to ja pasuje nie bede dobieral ryb do HT

A to nie jest HT :D Spójrz, że nawet szczyty roślin u tafli wody się nie wybarwiają, na podłożu mech pewnie wrzucony tylko do zdjęcia, bo normalnie gniłby w mule z odchodów ryb. Nic specjalnego tam nie ma.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Arturrro » 8 lutego 18, 14:08

Co to jest HT ? - wujek google pomógł i już wiem :P
Co do pracy nad akwarium to jestem gotów i świadom wyzwania :)

Żeby nie było nieporozumienia ja nie muszę mieć czegoś takiego jak na zdjęciu lecz chciałbym osiągnąć coś w tym stylu. na środku może nawet nie być tego dużego konara. Wystarczy jak po bokach będzie wysoka roślinność idąca w menisk wklęsły gdzie na środku będzie trochę miejsca do pływania :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 14:19

Hunter pisze:A to nie jest HT Spójrz, że nawet szczyty roślin u tafli wody się nie wybarwiają, na podłożu mech pewnie wrzucony tylko do zdjęcia, bo normalnie gniłby w mule z odchodów ryb. Nic specjalnego tam nie ma.
Rafał częściowo masz racje to faktycznie nie jest HT ale pewno kolega jak sie zdecyduje na zbiornik z bujna roslinoscia to dojdzie co2 nawozy i mocne swiatło
zreszta juz było doradzane co2 dlatego nie chce sie podjac obsady
zbiorniczek zacny a budzet przynajmniej na 2m baniak mozna bylo z tym budzetem poszalec i to bardzo , ale kolega zdecydowal się na 120x60x50
i zeby nie bylo zaraz pomówien :D ze neguje rosliny bo ich nie neguje tylko twierdze ze w takim baniaku mozna pogodzic rosliny i ryby i obejsc sie bez nawozenia :D

Arturrro pisze:Żeby nie było nieporozumienia ja nie muszę mieć czegoś takiego jak na zdjęciu lecz chciałbym osiągnąć coś w tym stylu. na środku może nawet nie być tego dużego konara. Wystarczy jak po bokach będzie wysoka roślinność idąca w menisk wklęsły gdzie na środku będzie trochę miejsca do pływania
zapewnisz ze nie dolozysz swiatła i nie wejdziesz w nawozenie? to dzis wieczorem mogę ci dac pare obsad do wyboru

o roslinach nie bede mowił bpo to nie moja bajka jest kilku kolegow którzy mocno siedzą w roslinach napewno ci dobiora fajne rosliny :)

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Arturrro » 8 lutego 18, 14:41

Wydaje mi się, że dobierzemy sensownie wyglądające roślinki nie wymagające nawożenia a przy tym zaspokoją moje oczekiwania wizualne :) Uwierzcie mi Panowie, że chętnie bym zainwestował w większe akwarium gdyby nie żona :P Mam świadomość tego, że nawet nie raczkuję w dziedzinie akwarystyki i też nie chcę się rzucać z motyką na słońce... Jak moja wiedza i doświadczenie się zwiększą to można zawsze zmienić wystrój w akwarium :)

Powiedz mi jaka jest kolejność.. Najpierw wybieramy rybki a pod nie roślinki czy odwrotnie ? Patrząc po stylu waszego pisania chyba to pierwsze ? :)

Kolejne pytanie do was. Mam dwa kotki w domu i czy nie wypłyną one negatywnie swoimi wścibskimi pyszczkami na "życie" rybek ? Mam dosyć wysoki drapak, który w wizji mojej żony miałby stać obok akwarium lecz coś mi się wydaje, że nie jest to zbyt dobry pomysł. Oczywiście akwarium zamierzam mieć zamknięte z góry tak na wszelki wypadek dla bezpieczeństwa pływaków.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 14:48

kolego tak na przyszłość
najpierw powino dobierac sie obsade do tego zbiornik i cala reszte
a zbiornik to szyba nakrywowa i po problemie :)

tak na szybko spojrzałem na ta twoja liste i niektore gatunki ktore wybraleś to niezla jazda niektore z nich potrzebuja kilu tys litrow :D
ale wieczorem dam ci 2-3 moze wiecej obsad
interesuja cie ziemiojady ( nie doceniane pielegnice i tym samym najpiekniejsze ) ?

nie neguje ze nie większy bo zbiornik jest naprawde spory niektorym wydaje się ze 120 cm to mało ale w rzeczywistości to dosc spory baniak

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Arturrro » 8 lutego 18, 14:54

To dałem po zaworach z tą listą :P Ziemiojady jak najbardziej :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 14:57

Arturrro pisze:To dałem po zaworach z tą listą
dales i to niezle niektore zwierzaki to typowi mordercy roslin np przy plaszczach zadna roslina sie nie ustanie ponadto zbiornik okolo 2 tys litrów i cena plaszczki tez robi swoje :D

niektóre gatunki sa praktycznie nie osiagalne nie tylko w Polsce ale w ogole a jak by jakims cudem udalo sie zdobyc to sena bedzie kosmiczna :D

Arturrro pisze:Ziemiojady jak najbardziej
no to chociasz jeden docenia te ryby jak sie na nie zdecydujesz napewno nie pozalujesz
a pytanie jeszcze nie jestes wstanie przekonać zony na zbiorniok 150 cm ?

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Arturrro » 8 lutego 18, 15:35

Wybierając rybki opierałem się na encyklopedii rybek, które właśnie niekoniecznie są osiągalne. Może masz jakiś link do zbioru rybek, które są w zasięgu w naszych polskich sklepach ?

Co do zbiornika temat jest jeszcze do ugryzienia lecz potrzebuję solidnego argumentu aby ją przekonać. Jej się podobają bardzo kolorowe średniej wielkości rybki, więc gdyby obsada byłaby w ten deseń to podejrzewam, że szybko zmieni zdanie :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 15:40

dzis wieczorem lub jutro rano dam ci obsady na 120 i 150 cm
Arturrro pisze: Jej się podobają bardzo kolorowe średniej wielkości rybki
to morskie :D tam kolory sa nieporywnywalne ze słodkim :D

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: abiba » 8 lutego 18, 20:23

barttsw pisze:...d to morskie :D tam kolory sa nieporywnywalne ze słodkim :D
niczym na odpuście :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 20:33

abiba pisze:niczym na odpuście
wg ciebie znajdz mi rybe ktora ma tak insentwny kolor np jak zembrasoma w słodkim?
badz niebieski jak hepatus czy milka?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Hunter » 8 lutego 18, 20:41

Słodkie a morskie to dwa różne światy zarówno pod względem czasochłonnym, biologiczno-chemicznym i ekonomicznym i nie mów Bartek, że tak nie jest, bo nie każdy ma dojście do takich cen jak Ty, co zresztą sam wielokrotnie na forum potwierdzałeś ;)
Moim zdaniem porównywanie obu nie ma sensu. To dwa odmienne środowiska.

A jeśli chodzi o kolorystykę ryb słodkowodnych to w Malawi można znaleźć całkiem sporo jaskrawych kolorów (nie porównuję do ryb morskich) - Malawi to takie... cukierkowe akwarium nie każdemu spasuje.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: barttsw » 8 lutego 18, 20:46

Hunter pisze: i nie mów Bartek, że tak nie jest, bo nie każdy ma dojście do takich cen jak Ty, co zresztą sam wielokrotnie na forum potwierdzałeś
nigdzie nie napisalem :P fakt mam dobre ceny zreszta sam tez z nich korzystales :Pnie ukrywam jak ktos byl by zainteresowany chetnie sluze tymi cenami
wystarczy do mnie napisac
Hunter pisze:Moim zdaniem porównywanie obu nie ma sensu. To dwa odmienne środowiska.
dokladnie to dwie inne bajki nie dosc ze koszt zalozenia przy wiekszych baniakach jest dosc sporo to utrzymanie nie jest w liczone w paru złotych

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: Arturrro » 8 lutego 18, 21:39

Po długiej rozmowie z żoną jest zielone światło na akwa 150/60/50 :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Początkujący akwarysta.

Postautor: abiba » 8 lutego 18, 21:41

Panowie - o czym wy piszecie . Nie dostrzegacie piękna zestawienia dwóch zielonych roślin ? nie dostrzegacie subtelności delikatnego n(na przykład błekitu ryb) ?
Rozumiem że sporo jest ludzi dysfunkcyjnych i potrzebują zajebistego kontrastu np żółto czarnego . Mi wystarcz piękno róznicy odcieni zielonego (nawet)
pomijam barbarzyństwo niszczenia naturalnego środowiska raf poprzez bezmyslne odłowy dla zaspokojenia snobistycznych zachcianek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości