Aqua 25l dla bojownika-klasa

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: DaveProzny » 26 stycznia 18, 12:16

Cześć, chciałbym Wam przedstawić efekt mojej inicjatywy. Otóż, jak niektórzy wiedzą zostało mi stare akwarium 25l. Postanowiłem więc doprowadzić do umieszczenia w szkole akwarium- lokum dla bojownika. Po krótkiej debacie z dyrekcją w rogu sali pojawiło się zapełnione wodą akwarium z filtrem i grzałką. Dzisiaj wlałem do niego biostarter, a w czwartek po feriach (dwa tygodnie dojrzewania) kupimy rybe i rośliny. Niedługo zamieszczę zdjęcia.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: barttsw » 26 stycznia 18, 13:39

na co ten starter?
2 tyg mało jhedynie ze było startowane na zywej wodzie i na zywym filtrze

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: DaveProzny » 26 stycznia 18, 13:53

Dojrzewanie zbiornika to ok. 2 tygodnie, człowieku nie będe czekać dwa miesiące! W starterze Aquaela są bakterie tlenowe. Proponowałbym Ci nauke polskich znaków, bo dajesz wielu ludziom zły przykład.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: kodzaj11 » 29 stycznia 18, 11:54

Znam przypadki gdy zbiornik mial juz po 2tyg dobre parametry do wpuszczenia ryb ale w tych przypadkach podawali bakterie wiec moze dlatego?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: Hunter » 29 stycznia 18, 13:01

Akwaria w klasach to słaby pomysł, najczęściej w takich akwariach lądują zatyczki od długopisów, gumki, kreda i inne takie które są pod ręką. Problem z karmieniem albo ryby zagłodzone, albo przekarmione, albo pół puszki z płatkami ląduje w akwarium - jakość pokarmu też kuleje - brak zamrażalki do mrożenia pokarmu, w efekcie ryby są trute tylko płatkowymi fastfoodami. Teraz masz ferie, całe szczęście że ryby tam jeszcze nie ma, bo kto by się nią zajmował? Zachorujesz i zostaniesz w domu, będzie podobnie.

U nas w szkole też było akwarium i co pół roku nowe ryby. Wielka pani nauczycielka od przyrody wiedziała lepiej jak postępować, bo przecież nie będzie słuchała jakiegoś dzieciaka, który prawi jej herezje na temat cyklu azotowego ;)

Jeśli masz jeszcze możliwość to odwołaj temat, a akwarium z bojownikiem ciesz się we własnym zaciszu domowym.

Odnośnie dojrzewania akwarium - to jest pewna różnica pomiędzy "dojrzałym" akwarium a takim w który tylko zamknął się cykl azotowy. W tym drugim przypadku 2 tygodnie być może wystarczą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: DaveProzny » 30 stycznia 18, 20:53

Wiem o co ci chodzi- automatyczny podajnik do karmy dociera do paczkomatu. Natomiast to że będzie tam coś lądować to nie sądze, szkoła prywatna, 8 osób w klasie nauczyciel czujny. Moja nauczycielka jak żacząłem prawić o cyklu azotowym to jej szczena opadla. Co do karmienia, to tak zamrażarke naprawdę mamy w szkole. Na wakacje akwarium przenoszone do mojego domu.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: Hunter » 30 stycznia 18, 21:41

OK, jeśli to "elitarna" szkoła to może projekt się powiedzie :P Ja zdałem relację z autopsji jak to wyglądało kilkanaście lat temu u mnie w szkole gimnazjalnej - projekt katastrofa, niewypał. To chyba nie odosobniony przypadek, bo kojarzę kilka podobnych historii z naszego forum :P
Dbaj o rybę, aby się jej krzywda nie działa.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Aqua 25l dla bojownika-klasa

Postautor: DaveProzny » 31 stycznia 18, 08:19

Najlepsze teksty w mojej klasie: Koleżanka chciała do takiego akwarium włożyć welona albo zbrojnika.
Kolega: Jak ryba zdechnie to ją usmażymy
Drugi kolega: A po co żywe rośliny? Sztuczne tańsze.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości