sinice, jak pozbyć się przy restarcie

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: jurkin » 23 stycznia 18, 17:43

Witam
Planuje restart, i czy jest szansa pozbycia się tego dziadostwa z roślin, jakaś kąpiel w czymś czy coś ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: Hunter » 23 stycznia 18, 18:01

Zaciemnij baniak, szczelnie grubym kocem na 5-6 dni przed restartem. Sinica padnie, a rośliny jeszcze Ci urosną ;) Potem spokojnie restart z czystymi roślinami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: kodzaj11 » 23 stycznia 18, 23:30

To i ja się podłączę do pytania, jeśli się ma odkryty zbiornik i przykrycie ręcznikiem spowoduje, że mi ręcznik nasiąknie i będzie woda po nim ściekać to jest inny sposób? Ta kąpiel w nadmanganianie potasu nie pomoże?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: abiba » 23 stycznia 18, 23:34

połóż coś sztywnego na zbiornik - skoro go przykrywaśz i tak nie będzie otwarty :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: kodzaj11 » 23 stycznia 18, 23:39

Mój nie jest zakryty, kiedyś pamiętam położyłem ręcznik na jednej z bocznych ścian akwarium bo tam padało światło dzienne, może na 2-3 dni ? Miałem pod akwarium i szafką wodę. Więc to stanowi problem :)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: sinice, jak pozbyć się przy restarcie

Postautor: jurkin » 24 stycznia 18, 07:35

Hunter pisze:Zaciemnij baniak, szczelnie grubym kocem na 5-6 dni przed restartem. Sinica padnie, a rośliny jeszcze Ci urosną ;) Potem spokojnie restart z czystymi roślinami.

Tak zrobię, przy okazji będę miał czas na pokombinowanie przy oświetleniu, tylko jak to przez prawie tydzień poranną kawę pić :D

kodzaj11 pisze:Mój nie jest zakryty, kiedyś pamiętam położyłem ręcznik na jednej z bocznych ścian akwarium bo tam padało światło dzienne, może na 2-3 dni ? Miałem pod akwarium i szafką wodę. Więc to stanowi problem :)

Z kombinuj jąkać szybę, plexi czy cokolwiek co nakryje cale akwarium, żeby koc nie miał kontaktu z parującą wodą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości