Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

xxadixx233
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 27 listopada 17, 17:10

Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

Postautor: xxadixx233 » 2 stycznia 18, 19:38

Witam :)) Kolejnym moim krokiem przy zakładaniu akwarium 112l roślinnego jest wybór podłoża . Proszę was o pomoc jakie proponujecie ? Ja myślałem kupić gotowy substrat a na to położyć jeszcze jakaś warstwę tylko nie wiem czego . Chce żeby to było coś czarnego i nie zmieniało parametrów wody . Przynajmniej żeby nie podnosiło PH może je nawet obniżać gdyż kiedyś jak miałem akwarium to ph miałem z 8-8,5 ale to być może przez podłoże dlatego że wtedy kupiłem pierwsze lepsze .. ;/ Co proponujecie ? Wstawiajcie linki jak macie coś sprawdzonego :) Z góry dziękuję !! :)

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

Postautor: MeGa » 19 stycznia 18, 22:38

Najlepszym podłożem będzie żwirek tylko pamiętaj o stosowaniu preparatu oraz o odmulania żwirku !

Awatar użytkownika
kubota
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 17, 07:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

Postautor: kubota » 20 stycznia 18, 11:15

xxadixx233 pisze:Chce żeby to było coś czarnego i nie zmieniało parametrów wody


Hunter miał testować u siebie jakiś czarny żwirek i napisać o nim parę słów. Może wpadnie do tego tematu i coś Ci poleci.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jakie podłoże do akwarium roślinnego ?

Postautor: Hunter » 20 stycznia 18, 13:49

Zwykły żwir kwarcowy czarny, barwiony żywicą epoksydowa :) Nic mi nie ingeruje w parametry wody.
Tą samą żywicą zalewane są głowice naszych filtrów w celu odizolowania elektryki od wody ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości