Akarium 60l

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Akarium 60l

Postautor: DaveProzny » 30 grudnia 17, 18:05

Cześć, jestem tu nowy i jestem DaveProzny i chciałbym zapytać się was o zdanie na temat mojego akwarium. poniżej parametry:

60l pojemności
Filtr Aqael FAN-2 plus
Podłoże średni żwir i piasek
Rośliny 1 Żabienica Amazońska i 3 Zwartki Willsa
Świetlówka LEDDY tube 10 W 50-60 HRZ
Obsada 1 Welon

Macie dla mnie jakieś porady? :D
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

JTB
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 marca 17, 21:18
Lokalizacja: Heerhugowaard

Re: Akarium 60l

Postautor: JTB » 30 grudnia 17, 20:35

Witam.
Gdybyś jeszcze podał parametry wody byłoby o wiele lepiej. Dobrze też wstawić zdjęcie akwarium.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Akarium 60l

Postautor: Anka cyganka » 30 grudnia 17, 20:48

Ja bym proponowała oddać welona

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Akarium 60l

Postautor: DaveProzny » 31 grudnia 17, 16:06

Welon wygląda dobrze (nie wiem jak się czuje) i na pewno go nie oddam. 2 zwartki padły, a następne kupie w czwartek(w zoologicznym będzie dostawa). Najwyraźniej się nie przyjęły. PH wody to ok.7.5, a twardość i poziom azotanów postaram się zmierzyć jutro. Zdjęcia zbiornika wstawię jutro, a kolejne również wstawię w czwartek.

Wesołego Nowego Roku Dla Wszystkich!
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

JTB
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 marca 17, 21:18
Lokalizacja: Heerhugowaard

Re: Akarium 60l

Postautor: JTB » 31 grudnia 17, 16:19

DaveProzny pisze:Welon wygląda dobrze (nie wiem jak się czuje) i na pewno go nie oddam.

A wiesz do jakich rozmiarów ta rybka dorasta? To akwarium jest zdecydowanie za małe dla niej.

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Akarium 60l

Postautor: DaveProzny » 31 grudnia 17, 16:51

Wiem do jakich rozmiarów dorasta, ok. 15-20 cm bez ogona. Obecnie ma 12cm bez ogona W marcu mam zamiar kupić dla niej 112l zbiornik. Obecnie nie mam na niego środków. Natomiast to co mam obecnie powinno starczyć do tego czasu .
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Akarium 60l

Postautor: wespazjan » 31 grudnia 17, 17:26

Do tego czasu powinno.
Mając welona w jakimkolwiek litrażu dobrze jest mu mierzyć NO3 regularnie, bo to straszne brudaski są

Przy przesiadce na większe akwarium pamiętaj o dojrzewaniu.
Więcej porad mi do głowy nie przychodzi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Akarium 60l

Postautor: DaveProzny » 31 grudnia 17, 17:48

Bardzo dziękuje za przemyślaną poradę, a nie bezmyślny post w stylu ,,wiesz do ilu cm one dorastają? oddaj ją do zoologika". W zoologicznym kupi ją mamusia jako prezent dla dziecka i wepchnie do 5, max 10l kuli. Dostałem ją ok. 4 mc temu z 20l aqua od znajomego. Trochę poczytałem o wymaganiach tych na tym forum i od razu kupiłem 60l akwarium. Nie czekałem z dojrzewaniem zbiornika wystarczająco długo- ponieważ widziałem jak 10 cm ryba męczy się to wpuściłem ją po 3 dniach do nowego domu. ,,Ruda" na szczęście nie skarłowaciała- wygląda jakby urosła. Je z apetytem i oznacza się ładnymi kolorami. Co do NO3 od razu kupie testy, brudasy to niemiłosierne :D
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

JTB
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 marca 17, 21:18
Lokalizacja: Heerhugowaard

Re: Akarium 60l

Postautor: JTB » 1 stycznia 18, 13:46

A kto pisał, ze masz ją oddać do sklepu? Bo ja nic takiego nie widziałem. Pytasz o porady, a następnie krytykujesz. Nic nie pisałeś w pierwszym pytaniu o planowanej zmianie akwarium na większe. Wiec tak naprawdę o co Ci chodzi, pytając o porady?

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Akarium 60l

Postautor: DaveProzny » 1 stycznia 18, 14:28

Przepraszam, że nie zaznaczyłem moich planów na przyszłość, ale możliwe byłoby zejście tej dyskusji na przekonywanie mnie do oddania jej do zoologicznego, czego nie zrobię, z powodu zbyt dużej troski o ,,Rudą". Widziałem wiele przypadków jak z zoologicznego wychodziła kobieta z kulą ok.8 l, przeznaczoną albo dla złotej rybki, albo dla bojownika. Po prostu otrzymałem już poradę na ten temat od innego forumowicza i powiedziałem to co myślę. JTB sory za to że cie uraziłem, ale jeśli dokładnie przeczytasz ten post twój gniew powinien ochłonąć xD

PS: Proponowano mi oddanie ryby w tym temacie.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

JTB
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 23 marca 17, 21:18
Lokalizacja: Heerhugowaard

Re: Akarium 60l

Postautor: JTB » 1 stycznia 18, 15:47

Ależ ja się w ogóle nie czuję urażony :) Jak najbardziej kibicuję Ci jak i każdej innej osobie, aby wasze baniaczki były takie jakie sobie wymarzyliście :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości