Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: Baj_tek » 22 lipca 04, 08:22

Miałem zamiar w swoim 85l akwa trzymac różne rodzaje pielęgniczek. No i właśnie mam dylemat : Nie wiem co moge trzymac w moim akwa. Mam już pare microgeophagus ramirezi no i zamierzalem kupic jeszcze cacadu. Nie wiem czy mógłbym jeszcze coś tam trzymac a jak tak to co?
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: suncho » 22 lipca 04, 11:40

Do takiego akwa morzesz jeszcze wsadzic np. parkę barwniakow czerwonobrzuchych albo nanochromis transvestitus

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: tomeek7 » 22 lipca 04, 14:19

Baj_teK sluchaj kilka gatunkow pielegniczek nie moze byc w tak malym akwarium, chcesz je pozabijac czy stworzyc im wspaniale warunki?. Zrezygnuj z ktoregos gatunku i trzymaj albo ramirezki albo kakadu :wink:
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: Baj_tek » 22 lipca 04, 19:30

tylko że je już kupiłem jednego kakadu(samca) jak narazie jest spokonny dosc...:D
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: Elmo » 22 lipca 04, 19:45

Dokup jeszcz mu samice i na tym zamknij temat "pielęgniczek " w tym akwarium postaraj się zrobić im dużo kryjówek , obsadź gęsto roslinami i bedzie ok będa sie czasem ganiać ale jak wyznaczą swoje terytoria powinno być już git :wink:

Awatar użytkownika
Baj_tek
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 lipca 04, 21:34
Lokalizacja: Z Siedlec

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: Baj_tek » 23 lipca 04, 10:37

a kupiłem pielęgniczki ze względu na to ze mam akaw roslinne :D Kiedy podlaczyłem CO2 rosna mi rosnily jak na drożdżach. No i mam jeszcze 3 korzenie w akwa wiec dla pielegniczek to wymarzone jest...:D

Aha i jeszcze cos. Czy ja w tym akwa moim 85 roslinnym mam trzymac tylko 4 ryby czyli pielegniczki? Rozumiem ze to są ryby terytorialne ale 4 ryby to troche dziwnie bedzie wygladac 4:85l....?
Pozdrawiam serdecznie Bartek !

annanastazja
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 lipca 04, 23:21

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: annanastazja » 24 lipca 04, 23:33

Rzeczywiscie 4 sztuki w 85l to jak sie pochowaja to... coz zadna przyjemnosc hodowcy rybek:) ale rzeczywiscie w akwarium wystarczy jeden gatunek pielegniczek. ja mam sentyment do pielegniczek Ramireza, mam je od miesiaca a one po raz trzeci dzis zlozyly ikre.
osobiscie proponuje stadko 5-7 neonkow, z 4 glonojadki, stadko danio pregowanego i lamparciego (super wygladaja kreski i kropki jak plywaja razem), zwinniki jarzence (rowniez rybki lawicowe) i miedziki (lawicowe). slicznie te wszystkie razem wygladaja.
ja mam akwa 60l i mam w nim: 2 pielegniczki ramireza(+ikra:)), 5 neonkow innesa, 2 gupiki, 6 danio (po 3 sztuki pregowanych i lamparcich), 4 jarzence , 4 miedziki i 3 glonojady a i poza tym 2 slimaki. moze to i duzo na takie akwarium, ale w przyszlosci mam zamiar zmienic je na 200-400l to wtedy beda miec duuuzo miejsca i wiecej znajomkow z akwarium
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rodzaj pielęgniczek w 85l akwa?

Postautor: Elmo » 25 lipca 04, 00:24

Nie no oczywiście że może tam "ktoś" jeszcze zmieszkać mówiąc że zamknął bym temat pielęgniczek miałem na myśli to żebyś nie wprowadzał więcej rybek z rodziny pielęgnicowatych , możesz wprowadzić tam np :neonki inessa tak z 10 szt , jakies rybki denne i będzie fajnie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości