Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: abiba » 20 czerwca 18, 19:16

W przypadku pokrywy największym problemem jest odprowadzenie ciepła z diod . Stosując choćby wieko aluminiowe masz do dyspozycji niejako przy okazji dość porządny radiator a w dodatku otrzymujesz szanse na lepsze niż w przypadku belek rozplanowanie oświetlenia .

Jeśli chodzi zaś o tzw okolicę to jeśli 35 km stanowi problem to pozostaje internet i dostawa pod drzwi

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: wespazjan » 21 czerwca 18, 14:41

Abiba, nie 35 a 50!
Z racji stada krów i specjalnych wymagań dziecka raczej nie ruszam się z domu, chyba że tam, gdzie wożę młodego na terapie/do lekarza. A w Pile jak na złość nic z tego nie mamy. Ale jak znasz jakieś miejscówy w Czarnkowie/Trzciance/Wieleniu albo ewentualnie we Wronkach to chętnie zajrzę :D

Teść mi ofiarował arkusz aluminium 150x100 cm. To znacząco obniża koszt. Jak znajdę kogoś, kto mi to zrobi to uderzę w pokrywę aluminiową
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: abiba » 21 czerwca 18, 16:15

Aż tyle ? :) przy moich 300km dziennie przestałem liczyć .

Kolesi z Trzcianki i Czarnkowa spotykam czasami w akwarystycznym w Pile więc podejrzewam na podstawie ich opowieści że do akwarystycznych w tych miejscowościach nie warto nawet wchodzić .

W Trzciance jest SAPA i trochę satelitów - moze kogoś od aluminium ustrzelisz .
Osobiście robiłem bez spawania - blacha al + kształtowniki i wszystko skręcane . Wyszło nawet fajnie ale od groma dłubania

Jeśli masz już arkusz blachy to możesz przemyśleć konstrukcję mieszana pcv + wieko al . Do tego poliweglan i kilka ceowników i super konstrukcja ...

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: wespazjan » 5 grudnia 18, 20:37

Część zapomniała, że istnieję, a reszta pewnie się naśmiewa, że gadam, gadam i nie robię :D
Ale oto ono! Szkło! teraz już musi ruszyć!
Obrazek
Mam tylko roczną obsuwę :lol:

Brakuje światła oraz pokrywy.

Ostatecznie na górę przyjdzie szyba. Mam sporo wątpliwości (nieestetyczne skraplanie itd.), ale wygrywa cena i łatwość wykonania. Jest jeszcze jeden ważny czynnik: mój trzylatek uwielbia topić w akwarium wszystko. Siebie też próbuje. Nie spałam po nocach myśląc, jak go przed tym powstrzymać w dużym baniaku i wymyśliłam. W shrimp secie mam szybę. Jak wyciagnę ten czarny dynks do podnoszenia to mlody, mimo że sięga tam bez problemu, za Chiny nie umie tej małej, lekkiej szybki unieść. Postanawiłam wykorzystać to również w nowym projekcie.

Na dno pójdzie piach. Oświetlenie power led. Rośliny jakieś łatwe w utrzymaniu przy życiu. Obsada jeszcze nie obmyślona, ale dobiorę pod parametry mojej kranówy. Ewentualnie trochę zbiję pH jak się uda.

Myślałam, czy nie zarybić w przyszłości 112l żyworódkami (uwielbiam molinezje i endlery) a nadmiar młodych dawać do dużego w celu urozmaicenia menu większym rybom. Po namyśle jednak uznałam, że moje serduszko tego nie zniesie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: kodzaj11 » 20 grudnia 18, 22:00

W końcu jakiś post od Ciebie, ja bym z tego zrobił pięknego rośliniaka i nie szyba, prędzej sobie zaprojektuj i sama zrób pokrywę albo zleć komuś to naprawdę niewielka kasa.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: wespazjan » 7 lutego 19, 17:43

Obrazek
Baniak dojrzewał prawie dwa miesiące. Kilka dni temu zagościli tam pierwsi mieszkańcy - odłowionych ze 112l 6 kirysków pstrych, dwa albinosy i 7 urodzonych u mnie kiryskowych maluchów. Ledwo wpuściłam tu ryby a pstre znów złożyły ikrę. Niestety nowe maluchy popływały dwa dni zanim zostały zjedzone przez dorosłe. Nie spodziewałam się tego. Dobrze że poprzednia partie odchowałam w krewetkarium i są już za duże na pożarcie. Póki jeszcze nie podrosną nie wpuszczam innej obsady (na którą wciąż nie mam planu tak do końca).

Węże ewidentnie szpecą, muszę wymyślić coś żeby je zamaskować. W najgorszym razie owinę je sztuczną roślinką...

Marzy mi się, że centrum zajmie lotos tygrysi. Nie wiem jednak czy coś z tego będzie bo rośnie sredniawo na razie.

Obrazek

Goszczę też rozdętki, które mi nie przeszkadzają i zatoczki, o których nie mogę powiedzieć tego samego. Mam nadzieję ze 5 helenek które też tam są ogarnie temat.
Obrazek

Parametry wyższe niż wojej krańcówce - GH 16, KH 9. Ewidentnie kamienie podbijają. Jednak nie mogę się ich chwilowo pozbyć bo korzenie nie do końca toną. Mam nadzieję że to się zmieni w ciągu maksymalnie kilku tygodni i znów będzie 12 i 6. Jeśli nie to woda RO pójdzie w ruch

jak na forum akwarystyczne to lichy baniaczek i niezbyt reprezentacyjny, ale jak na moją okolice to jest wypas którego mi wszyscy zazdroszczą. Ja sama mam po prostu radoche i staram się nie popadac w kompleksy :p


(Jak się dorwę do komputera to rozłącze od ostatnich 3 postów na nowy temat do galerii, bo to już w sumie nie planowanie a prezentacja baniaka. Wybaczcie bałagan moderatorzy
Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: jurkin » 7 lutego 19, 18:28

Pod lotos wsadź kulki g.t. na samym piachu nic z niego nie będzie, ładne akwarium ;)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: wespazjan » 7 lutego 19, 18:41

jurkin pisze:Pod lotos wsadź kulki g.t. na samym piachu nic z niego nie będzie, ładne akwarium ;)


Pod piaskiem jest torf z glina zmieszany. Lotos ma dopiero miesiąc, może jeszcze czasu mu trzeba. Ale ciut się boję że światło za słabe
Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: jurkin » 7 lutego 19, 19:50

Może ma za kwaśno w korzonkach, mój rośnie na samej ziemi przykrytej paskiem i nie nadążam z przycinaniem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości