Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Re: Długie planowanie wszystkiego - akwarium ok 140cm

Postautor: abiba » 20 czerwca 18, 19:16

W przypadku pokrywy największym problemem jest odprowadzenie ciepła z diod . Stosując choćby wieko aluminiowe masz do dyspozycji niejako przy okazji dość porządny radiator a w dodatku otrzymujesz szanse na lepsze niż w przypadku belek rozplanowanie oświetlenia .

Jeśli chodzi zaś o tzw okolicę to jeśli 35 km stanowi problem to pozostaje internet i dostawa pod drzwi

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta

Postautor: wespazjan » 21 czerwca 18, 14:41

Abiba, nie 35 a 50!
Z racji stada krów i specjalnych wymagań dziecka raczej nie ruszam się z domu, chyba że tam, gdzie wożę młodego na terapie/do lekarza. A w Pile jak na złość nic z tego nie mamy. Ale jak znasz jakieś miejscówy w Czarnkowie/Trzciance/Wieleniu albo ewentualnie we Wronkach to chętnie zajrzę :D

Teść mi ofiarował arkusz aluminium 150x100 cm. To znacząco obniża koszt. Jak znajdę kogoś, kto mi to zrobi to uderzę w pokrywę aluminiową
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Postautor: abiba » 21 czerwca 18, 16:15

Aż tyle ? :) przy moich 300km dziennie przestałem liczyć .

Kolesi z Trzcianki i Czarnkowa spotykam czasami w akwarystycznym w Pile więc podejrzewam na podstawie ich opowieści że do akwarystycznych w tych miejscowościach nie warto nawet wchodzić .

W Trzciance jest SAPA i trochę satelitów - moze kogoś od aluminium ustrzelisz .
Osobiście robiłem bez spawania - blacha al + kształtowniki i wszystko skręcane . Wyszło nawet fajnie ale od groma dłubania

Jeśli masz już arkusz blachy to możesz przemyśleć konstrukcję mieszana pcv + wieko al . Do tego poliweglan i kilka ceowników i super konstrukcja ...