Tetra Algumin plus i wasze doświadczenia.

leszcz
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 14, 10:09

Tetra Algumin plus i wasze doświadczenia.

Postautor: leszcz » 11 października 17, 13:34

Znacie na pewno ten środek zwalczający glony. Ciekawy jestem waszych doświadczeń z tym środkiem.
Chodzi mi to jak działa na różne rośliny, mchy i ryby , krewetki i ślimaki?
We wszystkich reklamach tego środka wychwalają bardzo jego łagodne działanie ze względu na zawarte w nim substancje humusowe.
Nie spotkałem się jednak nigdzie z informacją , że środkiem czynnym Algumin Plus jest monolinuron - powszechnie znany środek chwastobójczy.

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Tetra Algumin plus i wasze doświadczenia.

Postautor: AkwaMichał » 11 października 17, 15:22

Nie spotkałem się jednak nigdzie z informacją , że środkiem czynnym Algumin Plus jest monolinuron - powszechnie znany środek chwastobójczy.


Pestycydy? Nie sądzę.

Ten środek pewnie i pomoże na glony, ale tylko i wyłącznie na przyczynę, a nie skutek. A to się mija z celem, prawda?

Awatar użytkownika
kubota
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 17, 07:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tetra Algumin plus i wasze doświadczenia.

Postautor: kubota » 15 października 17, 08:19

AkwaMichał pisze:Ten środek pewnie i pomoże na glony, ale tylko i wyłącznie na przyczynę, a nie skutek. A to się mija z celem, prawda?


Odwrotnie - specyfik zadziała na skutek, a nie na przyczynę. I to jest właśnie złe :D

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Tetra Algumin plus i wasze doświadczenia.

Postautor: AkwaMichał » 15 października 17, 08:24

Hahahahha, no tak. Tak to jest jak człowiek szybciej pisze niż myśli. Oczywiście miałem na myśli, że środek załatwi skutek, a nie przyczynę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości