dziwne zachowanie ryb po wywarze z szyszek olchy

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

dziwne zachowanie ryb po wywarze z szyszek olchy

Postautor: wespazjan » 29 września 17, 18:26

Robiłam przemeblowanie lekkie w akwarium, przesadziłam nurzańca, zrobiłam z trzech małych korzeni jedną większą grotę i takie tam pierdoły. W skutek różnych moich dzisiejszych działań ubyło mi ciut wody w akwarium. Dolałam więc RO + mineralizator. Wszystko było normalnie.
Po godzinie dodałam wywar z szyszek olchy i zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jeden neonek dryfuje w wodzie ustawiony dziwnie po skosie, jakby nie panował nad swoim ciałem. Inny razem z samicą pielęgniczki siedzą przy tafli jak podczas przyduchy. Samiec pielęgniczki i proporczykowce pochowały się. Pozostałe żyjątka (kiryski, druga samica pielęgniczki, 18 innych neonków) zachowują się jak nigdy nic.

Przypomniało mi się, że tak się działo jak kiedyś używałam wywaru z szyszek. Później przez dłuższy czas używałam torfu a teraz znów olchy.
Nie martwię się, bo wiem z doświadczenia, że za dzień-dwa wszystko wróci do normy. Jednak ciekawa jestem waszych teorii co do przyczyny.
Obrazek

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: dziwne zachowanie ryb po wywarze z szyszek olchy

Postautor: AkwaMichał » 29 września 17, 20:37

Podaj proporcje z jaką zrobiłaś wywar z szyszek i ile dodałaś go do wody.

Moim zdaniem, na pierwszy rzut oka dobierasz złe dawkowanie w skutek czego następuję wahnięcie parametrów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości