Woda zrobiła się jak mleko

olga181918
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 7 marca 17, 21:46

Woda zrobiła się jak mleko

Postautor: olga181918 » 10 września 17, 20:55

W moim akwarium woda zrobiła się jak mleko. Mam filtr jp-013F akwarium ma 54 litry. Mam około 20 rybek gupiki i neonki. Czy powinnam coś zrobić akwarium mam od 2 tygodni. Już raz wodę podmieniałam 10l.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Woda zrobiła się jak mleko

Postautor: barttsw » 10 września 17, 21:02

po pierwsze zmiana filtra
za małe podmiany
zle dobrana obsada
ryby wpuszczone do niedojrzałego zbiornika

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Woda zrobiła się jak mleko

Postautor: wespazjan » 13 września 17, 16:57

w czasie dojrzewania zbiornika mlecznobiała czy mętna woda to norma. Rzecz w tym, że wtedy nie powinno być tam ryb. Za wcześnie swoje wpuściłaś.

Musisz robić częste, większe podmiany żeby uratować rybki przed potruciem się. Jednocześnie spowolni Ci to dojrzewanie zbiornika. Masz niestety przykład, dlaczego w akwarystyce pośpiech jest niewskazany.

gupiki potrzebują wody twardej i zasadowej a neonki miękkiej i kwaśnej, więc obsady na pewno nie masz dobrej. Jak już dojdziesz do ładu z dojrzewaniem akwarium to lepiej nic nie dokupuj, nawet jeśli większość z tego co masz Ci padnie. Gupiki mnożą się jak szalone, mając 5 sztuk za pół roku będziesz mieć przerybienie. Chyba, że wszystkie są jednej płci ;p
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości