nowe wieksze akwarium - kilka pytań na start (112L)

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

nowe wieksze akwarium - kilka pytań na start (112L)

Postautor: bikuss » 26 sierpnia 17, 23:49

Witam wszystkich
po kilku latach posiadania akwa 54L nadszedł czas na zmiany - nowe akwarium, nowy osprzęt:
- kupuję akwarium 112L 80x35x40
- plan jest kupić pokrywę z "rurkami" LED Aquael 2x16W - podobno ładnie to świeci, rośliny rosną i światła jest odpowiednio dużo na średnio-wymagające rośliny
- filtr aquael multikani - na początek jeden "człon" docelowo dokupię drugi

Akwarium ogólne, korzenie, rośliny, rybki, krewetki

pytania:
1. podłoże - chce tak jak w poprzednim akwa - CZARNE - ale nie gruby bazalt a raczej piasek albo bardzo drobny bazalt
czy dawać pod to jakiś substrat albo ziemie i przykryć siatką?
rośliny będą zielone ale nei jakieś super wymagające: bacopa, mech java, jakiś nużeniec albo inna trawka zapewne coś jeszcze
nie będzie CO2!

2. http://allegro.pl/czarny-piasek-zwirek- ... ml#thumb/2
na taki piasek można wpuścić kiryski albo zbrojnika niebieskiego?

3. obsada:
obecnie mam
8szt bystrzyka Amandy
4szt gupik
1x amano
slimaki helenka

w nowym akwarium chciałbym na pewno jakąś ławicę
- dokupić amandy do np 20szt czy mogę zostawić 8szt które mam i wpuścić drugą ławice jakiś małych rybek?


- co większego można wpuścić? prętniki? kakadu? albo inne ładne kolorowe i większe rybki?

dodatkowo na pewno znajdą się u mnie krewetki (redki, yellow itp)

no i coś na dno - kiryski? a może zbrojnik niebieski?

z góry dziękuję za pomoc, poprzedni zbiornik ma się dobrze od wielu lat pomimo lekkiego kryzysu w ostatnim czasie - kolega oddał mi gupiki z likwidowanego akwarium i zaczeły się mnożyć - po chwili przerybienie itd itp, glony, padły krewetki.... ehh szkoda gadać - sprzedałem wszystkie samice i zostało kilka szt samców i wszystko wraca do normy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości