Przydomowa hodowla pokarmu

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: wespazjan » 28 lipca 17, 17:49

Uznałam, że karmienie mrożonkami to żadna frajda i chcę dawać moim rybkom żywy pokarm. Czytam sobie o hodowlach, a tam opis przy jednej, że wystarczy pojemnik z wodą i jakieś gałęzie w środku i powstanie hodowla. Z tym że już nie pamiętam czego.

Więc tak sobie myślę... Mam na ogródku wielki plastikowy pojemnik na deszczówkę. Używamy jej do podlewania kwiatów. W środku pływa sobie już od wiosny korzeń (moczy się na wypadek, jakbym przebłagała męża na drugie akwarium). Chemii brak, chyba że spadła z nieba (co w sumie możliwe). Jak się przyjrzałam to faktycznie w środku coś pływa. Oczywiście po tafli trochę martwych komarów i meszek, ale w toni są jakieś robaczki. Cienkie, z jednego końca mają taką jakby "główkę". Jak jest spokojnie to podpływają do powierzchni i wiszą tą "główką" w dół. Jak wyczują ruch to zwiewają w głąb. Jak myślicie, co to jest i czy mogę to odłowić dla moich rybek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: Hunter » 29 lipca 17, 21:27

wespazjan pisze:Czytam sobie o hodowlach, a tam opis przy jednej, że wystarczy pojemnik z wodą i jakieś gałęzie w środku i powstanie hodowla. Z tym że już nie pamiętam czego.


Czarna larwa komara. Hodowałem wiele lat przez lato. Najpierw w starej wannie, potem w wiaderkach 20l.
Z opisu wynika, że masz już larwę komara :) Śmiało podbieraj siatką do połowu ryb. Najlepiej przyczaić się na chwilę i poczekać aż wrócą i osiądą na tafli, wtedy energicznym ruchem wyławiasz i do drugiego wcześniej przygotowanego wiadra z czystą wodą.

Uwaga, nie podawaj jednorazowo zbyt dużo, bo niezjedzone larwy przepoczwarzą się w komary (tak, przerabiałem już to :zdziwko: )
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: mimo12 » 30 lipca 17, 12:08

A całoroczna hodowla to np. doniczkowca mogłabyś hodować. Wystarczy pamiętać, żeby zraszać i dać jeść.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: wespazjan » 30 lipca 17, 15:41

myślałam o solowcu, ale widzę że to grubsza sprawa. Hodować zooplankton (czy coś w ten deseń), żeby karmić nim solowce, żeby karmić nimi ryby. Brzmi skomplikowanie ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: mimo12 » 30 lipca 17, 20:29

Spróbuj z dafnią może. Też cały rok mogłabyś w domu. Tylko grupę zarodową musiałabyś ściągnąć porządną, bo te w woreczkach ze sklepu to średnio długo żyją...

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Przydomowa hodowla pokarmu

Postautor: barttsw » 31 lipca 17, 07:15

solowiec jest nieoplacalny jak sie malo karmi po prostu za duzo by sie marnowalo :D
jakbys miała 1000l morskiego z acroporami i zarlocznymi rybami to wtedy ma to sens

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości