Pojawiajace sie glony w rocznym LT

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: abiba » 13 sierpnia 17, 20:54

adam1974 pisze:...
Mialo byc akwa "bezobslugowe" a tu po roku nadal sa jakies glonska,problemy.

:shock: nie słyszałem o takim .

Chociaż nie! - widziałem kiedyś taki wygaszacz na jakimś kompie :)

adam1974
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lutego 16, 12:50

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: adam1974 » 14 sierpnia 17, 04:09

W celu sprecyzowania-Napisalem w cudzyslowiu - "bezobslugowe" a mialem na mysli roznice miedzy nakladem pracy w LT a HT

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: Hunter » 14 sierpnia 17, 04:56

Problem w tym, że jak w LT wyskoczą glony, albo jakieś niedobory, to masz ograniczone pole manewru, ze względu na wspominaną "bezobsługowość", natomiast w HT zawsze można poprawić nawożenie/użyć chemii. HT ma to do siebie, że można wyśrubować parametry pod rośliny, natomiast w LT godzisz się na relatywnie "słabszą kondycję" roślin.
Po zdjęciach widzę, że przecież rośliny mają się świetnie :) Sądzę, że prowadzisz LT a oczekujesz efektów jak w HT. Miejscowe przebarwienia, nalot, trochę glonów - to całkiem normalne w LT. Jedyne co może niepokoić to te zielone nitki. Przedawkuj Carbo, albo lej miejscowo - to "mało inwazyjna" chemia a powinna pomóc.
Masz jeszcze do dyspozycji zaciemnienie akwarium, wodę torfową i zieloną herbatę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

adam1974
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lutego 16, 12:50

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: adam1974 » 14 sierpnia 17, 10:19

Dzieki za konkretna wypowiedz. Ile tego carbo wlac na te moje 250 L? Czy szyszki olchy.liscie debu moga byc? Pytam bo akurat mam je w domu. Jesli moga to jaka ilosc bedzie odpowiednia?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: Hunter » 14 sierpnia 17, 10:46

adam1974 pisze: Czy szyszki olchy.liscie debu moga byc? Pytam bo akurat mam je w domu.
Słabe są. Stosowane są głównie jako ozdoba do akwarium. Woda torfowa to woda przepuszczona przez torf ogrodniczy - szukaj info na temat "armaty torfowej". Są też granulki torfowe jako wkłady filtracyjne w sklepach zoologicznych, ale wychodzą dość drogo.
adam1974 pisze:Dzieki za konkretna wypowiedz. Ile tego carbo wlac na te moje 250 L?

Zależy od konkretnego nawozu, bo te różnią się stężeniami. Dla przykładu nawóz Blue-Line Carbo dodany w ilości około 25ml na 250L wody zazwyczaj załatwia sprawę z krasnorostami. Apeluję jednak o ostrożność, bo można sobie zaszkodzić. Najlepiej po prostu wprowadzać nawóz do systemu stopniowo zwiększając dawkowanie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

adam1974
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lutego 16, 12:50

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: adam1974 » 15 sierpnia 17, 20:59

Dzis zrobilem podmianke ok 60L,do tego mala przycinka,czyszczenie.Czyszczac rosliny przy dnie barwniak atakowal moja reke,okazalo sie ze parka barwniakow ma mlode.Wiec dokladnego czyszczenia lisci nie przeprowadzilem,nie chce stresowac rybek.Mialem jeszcze carbo z pierwszych zakupow firmy aquabotanique.Wlalem 15 ml.Musze dokupic carbo bo tego jest malo.Prowadzac poprzednie HT mialem wiekszosc nawozow Blue-line ale z przejsciem na Lt je i inne srodki sprzedalem,pozostaly tylko testy.
Torfianke tez mialem i to juz dla tego akwa ja wykozystywalem ale jakos cos to niezbyt pomagalo(moze tak mi sie wydawalo) i wyrzucilem "oprzyrzadowanie".
Zobaczymy co zdziala to carbo.

adam1974
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lutego 16, 12:50

Re: Pojawiajace sie glony w rocznym LT

Postautor: adam1974 » 7 października 17, 18:12

Mineło kilka miesiecy odkad mialem problem z glonami nitkowatymi-wata.W akwa sie uspokoilo glony zniknely.Skrocilem czas swiecenia "poludniowego" o godzine. Podmianki robie co dwa tygodnie w ilosciach 50-70L. Na poczatku wrzesnia dolalem recztke carbo jak i troche algen stop general jak i od wrzesnia dodaje tylko przy podmiance kilka szyszek olchy i pare lisci debu.Rosliny najbardziej zaglonine zostaly usuniete a duze liscie tylko przetarte.
Pare zdjec ponizej jak jest.
https://zapodaj.net/201f5506dbae6.jpg.html

https://zapodaj.net/d99634b507ee9.jpg.html

https://zapodaj.net/92f8adfa2cc47.jpg.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości